Інсайдерів на фондовому ринку хочуть зробити "поза законом"

Четвер, 17 лютого 2011, 18:31

Верховна рада має намір посилити санкції за використання інсайдерської інформації на фондовому ринку.

За відповідний проект змін до низки законів України щодо інсайдерської інформації № 7330 у першому читанні проголосував 251 народний депутат, передає "ЛІГАБізнесІнформ".

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, однією з причин низької ліквідності українського фондового ринку є те, що він, по суті, став інсайдерським.

"У багатьох випадках рішення про придбання або продаж цінних паперів приймається не на підставі вже опублікованої інформації, а на підставі інформації, якою володіє обмежене коло співробітників або посадових осіб емітента".

"У таких умовах неможливе визначення справедливої, тобто ринкової ціни на цінні папери серед учасників ринку. Подібна ситуація відлякує професійних інвесторів і населення від інвестування в цінні папери і відповідно зменшує ліквідність ринку", - сказано в документі.

Законопроектом пропонується деталізувати можливі різновиди незаконного використання інсайдерської інформації, а також доповнити санкції за таке використання покаранням у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!