Заяви Новинського щодо Regal Petroleum схожі на блеф - експерт

Четвер, 17 лютого 2011, 17:57 -

Заяви "Смарт-холдингу" більше схожі на метод примусу акціонерів Regal Petroleum до продажу і продуманий блеф, оскільки компанія не вказує відсоток акціонерів Regal, які погодилися на оферту.

Нагадаємо, "Смарт-холдинг" повідомив в ЗМІ, що компанія впевнена, що зможе консолідувати контрольний пакет Regal Petroleum,

"Смарт-холдинг" заявив, що більшість акціонерів компанії позитивно оцінюють її пропозицію і налаштовані її прийняти.

Як зазначив Андрій Усенко, аналітик по ринках капіталів Vertex Invest Group, "Смарт-холдинг" в даному повідомленні не вказав відсоток акціонерів Regal Petroleum, які погодилися на оферту, що дає підставу сумнівається в тому, що компанія близька до консолідації контрольного пакета, а саме повідомлення більше схоже на метод примусу акціонерів до продажу і продуманий блеф.

На думку експерта, боротьба за Regal Petroleum проходить, на тлі того, що світові ціни на нафту на початку лютого подолали психологічну позначку в 100 доларів за барель, вперше більш ніж за два роки , під тиском внутрішньополітичної нестабільності в країнах Близького Сходу.

На українському ринку акцій котирування "Укрнафти" також б'ють нові рекорди: 16 лютого торги акціями "Укрнафти" закрилися на рівні 778,52 гривні за акцію, додавши +18,6% з початку місяця і +28,5% за місяць.

Нагадаємо, що спочатку на активи Regal Petroleum, зокрема ліцензії на розробку Мехедівсько-Голотовщинського і Свиридівського родовищ, претендували "Смарт-холдинг" Вадима Новинського та "Гео Альянс" Віктора Пінчука.

У свою чергу, "Смарт-холдинг", в особі Energees Management Limited зробив пропозицію про покупку Regal Petroleum за 121,5 млн. доларів або 24 пенси за акцію, а "Гео Альянс", в особі Heamoor запропонував 126 млн. доларів або 25 пенси за акцію, з виплатою впродовж трьох місяців, після угоди і з участю в викуп до 30% акцій допемісії "Гео Альянсу".

Втім, пропозиції "Гео Альянс" так і не було офіційно опубліковано.

У ЗМІ також повідомляли про те, що в покупці компанії зацікавлені Cadogan Petroleum і російські інвестори.

Однак, небажання акціонерів продати Regal Petroleum змусило "Смарт-холдинг" переглянути свою пропозицію і збільшити його практично в півтора рази, з 24 пенса за акцію до 38 пенсів.

У свою чергу, "Гео Альянс" заявив, що не буде продовжувати боротьбу.

Незважаючи на поліпшення пропозиції "Смарт-холдингу", зазначає аналітик, акціонери Regal Petroleum не поспішали погоджуватися на неї, про що свідчать останні опубліковані дані: на 10 лютого "Смарт-холдинг" повідомляв про згоду всього 14,54% акціонерів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"