"Метінвест" Ахметова продовжує активно "залазити" в борги

Середа, 16 лютого 2011, 20:12

Metinvest BV, холдингова компанія найбільшої української гірничо-металургійної групи "Метінвест", залучила кредит Rabobank International, London Branch на суму 75 млн. доларів для фінансування оборотного капіталу.

Згідно з проспектом емісії єврооблігацій угоду з Rabobank підписано 24 січня, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Поручителем позики виступає Інгулецький ГЗК. Він також забезпечений експортними контрактами підприємств групи.

Ставка за кредитом складає LIBOR +5,25% річних - у перші шість місяців і LIBOR +4,75% річних - в подальшому.

Позика погашається шістьма рівними квартальними траншами після 9-місячного пільгового періоду.

Угода передбачає певні обмеження для Metinvest, "Азовсталі", Єнакіївського метзаводу та Інгулецького ГЗК в частині залучення або гарантування додаткового заборгованості.

У проспекті також повідомляється, що 1 лютого американська United Coal, що входить в групу підписала кредитну угоду на 75 млн. доларів з Deutsche Bank AG, New York Branch як провідним організатором.

Отримані кошти будуть спрямовані на поповнення оборотного капіталу та відкриття акредитивів, в тому числі у зв'язку з державною компенсацією працівникам.

Кредитну угоду укладено на 48 місяців. Процентна ставка по ньому складає LIBOR +3,85% річних для поповнення оборотного капіталу і LIBOR +3,5% річних для відкриття акредитивів.

На момент оприлюднення проспекту кошти за цією угодою ще не залучалися.

"Крім того, "Метінвест" веде переговори про залучення додаткових боргових ресурсів на загальну суму до 275 млн. доларів з низкою потенційних кредиторів", - наголошується в документі.

Як повідомлялося, Metinvest на початку лютого розмістив семирічні єврооблігації на 750 млн. доларів під 9% річних, отримавши 736,7 млн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"