ООН хоче консультувати уряд з пенсійної реформи

Середа, 16 лютого 2011, 17:57

Організація Об'єднаних Націй готова надати Україні консультативну допомогу в проведенні пенсійної реформи.

Про це сказав координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам, виступаючи у Верховній раді в ході слухань по пенсійній реформі, передають "Українські новини".

"Ми в ООН цінуємо ініціативу уряду і парламенту з проведення пенсійної реформи і зі свого боку готові надати подальші консультації щодо здійснення реформ в ім'я соціальної справедливості та економічного процвітання Україна", - сказав він.

При цьому Адам зазначив, що Кабінет міністрів не тільки вживає заходів для здійснення пенсійної реформи як одного з пріоритетів економічних реформ на 2010-2012 роки, а й забезпечує громадське її обговорення.

За його словами, фінансової стабільності української пенсійної системи загрожує ряд проблем.

Для реформування пенсійної системи, вважає представник ООН, необхідно удосконалити збір пенсійних внесків, поступово підвищити пенсійний вік, скоротити або скасувати виплати при достроковому виході на пенсію, а також спеціальні пенсійні пільги, скоротити пенсії для працюючих пенсіонерів.

Адам вважає, що збільшення пенсійного віку - необхідність для забезпечення стійкості пенсійної системи.

У цьому контексті він підкреслив, що більшість розвинених країн вже встановили однакові пенсійні правила для чоловіків і жінок, багато країн підвищили пенсійний вік.

При цьому представник ООН відзначив, що оскільки пенсійна реформа не користується популярністю, перед парламентом стоїть складне питання про прийняття правильного рішення щодо доцільності реформування пенсійної системи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"