Імпортне пальне обкладуть митом через рік?

Середа, 16 лютого 2011, 17:38

Введення мита на імпорт нафтопродуктів можливе тільки після суттєвого покращення якості виробництва цієї продукції вітчизняними нафтопереробними заводами.

Оскільки введення мит призведе до подорожчання бензину і дефіциту високоякісного палива в Україні, повідомляє  "ЛІГАБізнесінформ".

Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов на брифінгу в середу, 16 лютого.

За його словами, Міністерство вже запропонувало нафтопереробним заводам України розробити програму їхньої модернізації для випуску високоякісного бензину.

Як тільки модернізація НПЗ буде завершена, міністерство зможе підготувати необхідні документи для введення мит.

"Наприклад, якщо завод виходить з програмою про те, що у них модернізація і можливість випуску високоякісного бензину буде через рік, то ми готові хоч сьогодні оголосити про введення через рік мит на імпорт бензину для того, щоб стимулювати проведення модернізації своїх заводів", - заступник міністра.

"Я вважаю, що наша пропозиція правильна, тому що якщо ми візьмемо і поставимо сьогодні на кордоні мита, а свій євро-5 виробляти поки не можемо, то це просто призведе до подорожчання цього бензину", - сказав він.

Вадим Копилов відзначив, що керівництво нафтопереробних заводів вивчає пропозицію Мінекономрозвитку. "Заводи розмірковують над цією пропозицією", - сказав він.

Нагадаємо, Міненерговугілля ініціювало введення антидемпінгових мит на імпортні нафтопродукти для бензинів незалежно від напрямку імпорту на рівні 130 євро/тонна і дизпалива 80 євро/тонна.

Зокрема, прийнято рішення про початок спеціального розслідування щодо збільшення обсягів імпорту нафтопродуктів в Україні, результатом якого може стати введення мит на паливо.

За оцінками експертів, у разі введення мит, вартість бензину марки А-95 на автозаправках складе близько 10,5 гривень за літр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!