Заможні українці отримають медичне страхування в 2014 році

Понеділок, 14 лютого 2011, 16:06

Голова комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва ПР вважає, що вже до 2014 року Україна буде готова до переходу на медичне страхування.

При цьому платити будуть тільки платоспроможні верстви населення, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Перш за все, ми повинні чітко розмежувати поняття надання первинної і вторинної допомоги, таким чином зробивши медичне обслуговування найбільш ефективним - щоб людям з села не доводилося їхати сотні кілометрів на огляд до лікаря", - каже Бахтєєву.

Запорукою успіху вирішення цього питання в Комітеті вважають комплексний підхід - збільшення фінансування, цільове забезпечення ліками та посилення кадрового потенціалу.

За словами Бахтееевой другий етап планується завершити до кінця 2012 року.

"На другому етапі хочемо випробувати реформу, запустивши її в дію у Вінницькій, Донецькій і Дніпропетровській областях", - пояснила депутат.

"Третій етап покликаний здійснити перехід від бюджетного утримування державних і комунальних закладів охорони здоров'я до принципу їх утримання за рахунок грошей, сплачених ним за надання конкретних медичних послуг", - зазначила Бахтєєва.

У комітеті розраховують, що таким чином вже до 2014 року нинішня система охорони здоров'я буде готова до переходу на медичне страхування.

Ввести її в дію покликаний зареєстрований у Верховній раді законопроект № 4744 "Про фінансування системи охорони здоров'я та обов'язкове медичне страхування".

При цьому Бахтєєва уточнила: платити будуть тільки платоспроможні верстви населення.

Ті ж, кому це не по кишені, і далі будуть лікуватися за державний рахунок.

"Державне фінансування медицини має зберегтися, і реформа не знімає з держави відповідальності за здоров'я своїх громадян. Страхові внески - лише додаткове джерело доходів. Звичайно, держава і надалі буде піклуватися про малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів і дітей", - сказала глава комітету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"