Банки майже вичерпали ліміти на купівлю ОВДП

Понеділок, 14 лютого 2011, 15:52

Аналітики комерційних банків прогнозують незначні закупівлі держоблігацій в 2011 році

Українські банки поки конкретного рішення щодо того, який обсяг ОВДП будуть вони купувати, ще не прийняли, пишуть "Экономические известия".

І чи будуть фінустанови збільшувати свій портфель держоблігацій взагалі, залежить від багатьох факторів, включаючи рівень їх ліквідності, можливості кредитування та від загальної ситуації на ринку.

Втім, більшість банків України вже заповнили свої, так звані, кредитні ліміти на ОВДП.

Так що, судячи з усього, 2011 рік не відзначиться великими масштабами покупок держоблігацій.

"Звичайно, стільки купити, як в минулому році ми вже не зможемо, але, безумовно, якийсь попит ми будемо висувати. Тому що державні облігації, це високоліквідні цінні папери, і їх завжди при необхідності можна продати на вторинному ринку", - говорить аналітик Райффайзен банк Аваль Дмитро Слогуб.

За його словам, банк у таких вкладеннях зацікавлений ще й тому, що використання облігацій як регулятора ліквідності сприяє загальному розвитку банку.

"Крім того, багато залежить від того, як регулюватиметься валютне законодавство. Тому що є така постанова № 109 від НБУ, яке змушує банки тримати досить значний дисбаланс між валютним активом і валютним пасивом", - каже аналітик "Ерсте Банку" Мар'ян Заблоцький.

"Нас чекають деякі зміни в законодавстві, які змусять банки купувати іноземну валюту відповідно з цією постановою", - вважає він.

Тому зараз банкірам, на його думку, досить важко планувати закупівлю держоблігацій наперед.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!