Зростання тарифів на ЖКП в 2011 році буде наймасштабнішим?

Неділя, 13 лютого 2011, 13:05

Підвищення житлово-комунальних тарифів у 2011 році буде наймасштабнішим за п'ять років.

Про це йдеться в статті "Цінові хіти 2011-го - гречка і нові тарифи ЖКГ" у газеті "Дзеркало тижня".

За даними експертів, зростання тарифів торкнеться практично всіх видів комунальних послуг - і тих, які регулюються центральними органами - електрика, газ, і тих, які знаходяться у віданні місцевих - вода, водовідведення і всі інші.

Конкретні показники збільшення мають якоюсь мірою ще неостаточний характер.

Хоча, за даними Мінекономрозвитку, прогнозні макропоказники на 2011 рік версталися виходячи з припущення, що квартплата зросте на 17%, водопостачання - на 18%, каналізацію - на 19%, електроенергію - на 40%, природний газ - на 50%, гарячу воду й опалення - на 24%.

"Тут треба ще врахувати, що тарифи, які встановлюються регіональними органами влади, будуть неоднаковими. Тому підсумовувати результати очікуваних змін доволі складно. Але можна виокремити кілька найбільш значущих аспектів", - зазначають експерти.

Зокрема, підвищення житлово-комунальних тарифів цього року буде наймасштабнішим за п'ять років.

До цього найбільше їхнє підвищення було 2006 року - на 66,5%. А фактично ще більше, тому що в цю групу споживчих витрат включаються і не пов'язані зі зміною тарифів витрати населення на утримання і ремонт житла.

За даними досліджень витрат і ресурсів домогосподарств, в останні роки грошові витрати на житлово-комунальні послуги становили в середньому менш як 10%, тому, начебто, особливо сподіватися на одержання субсидій більшості сімей не доводиться.

Так, у структурі грошових витрат 2009 року - даних за 2010-й ще немає на місяць на домогосподарство припадало 193,3 грн. на оплату житлово-комунальних послуг - 2008-го - 156,5 гривень, зокрема в містах - 232,7 гривні, у селах - лише 16,9 гривень.

У 2009 році найбільша частка витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сім'ях з однієї людини - 9,5%, із двох чоловік - 8,5%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!