В Україні бракує робочої сили – заступник міністра

Субота, 12 лютого 2011, 14:19

В Україні у найближчому майбутньому розгорнеться конкурентна гонка за трудовий ресурс.

Про це пише перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага у статті для "Дзеркала тижня.Україна".

"Колись в Україні дійсно не існувало проблеми трудових ресурсів. Показуючи високі темпи зростання ВВП у 2000-х роках, наша економіка спиралася на сформований за час кризи ресурс тимчасово незайнятого або недостатньо зайнятого населення. Однак у 2010-х роках, у світле економічне майбутнє яких я вірю, цього резерву вже немає", - пише чиновник.

"Наші промисловці і підприємці вміють швидко будувати сучасні та ефективні заводи, виготовляти комп'ютерну техніку та сучасні будівельні матеріали. Однак вирішувати проблему відсутньої робочої сили український бізнес приречений еволюційним шляхом, як він робив це в 2007-2008 роках. А саме - нескінченно підвищуючи оплату праці як робочих професій, так і інженерно-технічних працівників. Таким чином, у найближчому майбутньому знову розгорнеться безглузда конкурентна гонка за той обмежений трудовий ресурс, який залишився у країні", - зазначив він.

Заступник міністра вважає, що в результаті цього вартість українських товарів стане неконкурентно високою по відношенню не тільки до китайських, але й до європейських аналогів.

Чиновник підкреслює, що якщо не запустити програми з наповнення України робочою силою, то через кілька років її нестача перетвориться в гамівну сорочку економічного зростання.

"У 2011 році одним із програмних завдань уряду став запуск масового будівництва в Україні. Проте варто тільки галузі піднятися до рівня 2008 року, і нам не вистачатиме вже 800-900 тисяч лише для неї", - вказує він.

За словами Надраги, реалізація подальших економічних реформ обіцяє підтримати і навіть прискорити темпи економічного зростання України на наступні шість-сім років.

"Досить консервативні розрахунки, які проводяться нашим міністерством, вказують на нову для нас проблему - це нестача робочої сили в розмірі 1,5-2 млн. осіб", - підкреслює він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"