Чиновницю Львівської митниці взяли на хабарі. ВІДЕО

Четвер, 10 лютого 2011, 15:42 -

Начальника Львівської митниці Клавдію Кутикіну минулого тижня затримали працівники СБУ у Львівській області під час отримання хабара у розмірі 7 тисяч  доларів.

Про це повідомляє програма журналістських розслідувань "Хто тут живе?" телеканалу ZIK.

Телеканал оприлюднив відео, на якому зафіксовано фінальну частину чітко налагодженої корупційної схеми, що діє на митниці.

Знімання проводилося у кабінеті заступника.

На записі видно, як відвідувачі передають чиновниці значні суми коштів. Показовим є те, що серед відвідувачів є кілька посадових осіб у формі митників.

Журналісти з'ясували, що "винагороду" заступник начальника Львівської митниці отримувала за сприяння у оформленні імпортованих товарів за заниженою митною вартістю.

Гроші їй передавали безпосередньо начальники митних постів двічі на місяць - 15 та 30 числа.

У середньому з однієї вантажівки з товаром, митники "заробляли" 3,5 тисячі доларів.

Долари США потрапляли у шухляду чиновниці, самі ж відвідувачі при передачі купюр у розрахунках користуються калькулятором.

Поміж собою Кутикіну самі митники називали не інакше, як "Касиром". Під час обшуку у помешканні затриманої правоохоронці вилучили понад 100 тисяч доларів готівкою.

Під час журналістського розслідування з'ясувалося, що один з учасників корупційної схеми - начальник відділу тарифів - був зятем затриманої, а сама Кутикіна 11 лютого цього року готувалася помпезно відзначити свій 50-річний ювілей розкішним вояжем до Таїланду та ПАР.

Чиновницю затримано внаслідок спецоперації СБУ.

Напередодні суд виніс рішення про застосування до Клавдії Кутиркіної запобіжного заходу - двомісячне утримання під вартою у СІЗО.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"