ДПА написала формулу відшкодування ПДВ

Четвер, 10 лютого 2011, 09:40

Державна податкова адміністрація розробила механізм визначення права платника податку на автоматичне відшкодування ПДВ.

Відповідний порядок затверджений наказом ДПАУ № 42 від 25 січня 2011 року. Документ розроблено відповідно до п. 200.18 - 200.21 Податкового кодексу.

Критерії оцінки платника, відповідність яким дає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, базуються на аналізі даних звітних показників і наявною податкової інформації.

У порядку розписано, що з себе представляють ці дані і як будуть розраховуватися показники.

Відзначимо, для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку повинен відповідати одночасно всім критеріям, визначеним п. 200.19 кодексу, інформує "Дело".

1) Не знаходяться в судових процедурах банкрутства.

2) Включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та до цього реєстру стосовно них не внесено запису про:

а) відсутність підтвердження відомостей; б) відсутності за місцем проживання; в) прийняття рішень про припинення юрособи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, припинення держреєстрації; г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів або змін до установчих документів.

3) здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка - питома вага, яких протягом попередніх 12 місяців сукупно становить не менше 50% загального обсягу поставок.

4) Загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку по придбаних товарах / послугами та податковим зобов'язанням його контрагентів, в частині поставки таких товарів / послуг, за даними податкових накладних, не перевищує 10% заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування.

5) Середня заробітна плата працівників не менш ніж в 2,5 рази перевищує розмір мінімальної зарплати у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів.

6) не мають податкового боргу.

7) виконується одна з таких умов: або чисельність працівників перевищує 20 осіб; або залишкова балансова вартість основних фондів на звітну дату перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців; або рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати в бюджет вище середнього по галузі.

Наказ зареєстрований в Мін'юсті 31 січня і набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!