В уряді хочуть збільшити пеню за комуналку

Четвер, 10 лютого 2011, 09:09

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ оприлюднило проект закону, що визначає порядок нарахування пені за несвоєчасну оплату споживачами житлово-комунальних послуг.

Документ розроблений для виконання закону № 2795-VI, яким з 1 січня скасовано мораторій на нарахування штрафів за заборгованість побутових споживачів з оплати газу, електричної, теплової енергії, води та водовідведення, а також за несвоєчасне внесення квартплати, пише видання "Комерсант-Україна".

Проте до цих пір не існує документа, що регламентує розмір пені та умови її нарахування.

Відповідно до законопроекту, у випадку несвоєчасної оплати комунальних послуг споживача зобов'яжуть виплачувати пеню, яка буде нараховуватися за кожен прострочений день оплати, в розмірі 0,1% від суми боргу.

Її обсяг не зможе перевищувати 100% суми боргу. Аналогічна ставка пені була запропонована новою редакцією Житлового кодексу, але його розгляд відкладено.

Нагадаємо, до 1996 року пеня нараховувалася в розмірі 0,01% за кожен день прострочення.

Відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги", розраховуватися за послуги ЖКГ споживачі зобов'язані до 20-го числа кожного місяця.

Одночасно в Мінрегіонбуді пропонують змінити процедуру тарифоутворення послуг ЖКГ.

Для цього місцева влада і Нацкомісія з регулювання ринку комунальних послуг будуть інформувати споживачів про зміну тарифів на послуги за 10 днів до набуття ними чинності.

Скорочення терміну громадського обговорення на 20 днів пов'язано "з динамічним зростанням цін на енергоносії".

"За місяць обговорення запропонований тариф вже перестає бути економічно обгрунтованим", - відзначається в пояснювальній записці.

Заступник голови комітету Верховної ради з питань регіонального розвитку, будівництва, містобудування і ЖКГ Юрій Сербін і член комітету Микола Потапчук внесли до парламенту законопроект № 8071, яким пропонується звільнити від штрафних санкцій дві категорії громадян.

У разі його прийняття пеню не будуть платити споживачі, перед якими існує заборгованість з виплати пенсій, стипендій та заробітної плати.

Санкцій також зможуть уникнути громадяни, дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму.

"Громадяни, дохід яких нижче прожиткового мінімуму, становлять 8% населення нашої країни. Такі люди просто не в змозі розраховуватися за комунальні послуги. Вони повинні отримувати житлову субсидію, але, враховуючи складний механізм її отримання, буде справедливо, якщо держава звільнить їх від сплати пені, - вважає Сербін .- Міністерство готує аналогічні зміни, які будуть враховувати інтереси соціально незахищених категорій громадян ".

За словами голови комітету Ради з питань економічної політики Олексія Плотнікова, парламент схвалить розмір і умови нарахування пені.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!