Уряд збільшить удвічі нормативну оцінку землі

Вівторок, 1 лютого 2011, 16:47

Державне агентство земельних ресурсів до кінця 2011 року має намір ввести в дію збільшену у два рази нормативну грошову оцінку землі.

Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Держземагентства Микола Калюжний, інформує УНІАН.

Агентство уклало договір з Академією аграрних наук, яка розробила нову методику проведення нормативної грошової оцінки земель.

За даними Держземагентства, нормативна грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення становить 10-12 тис. гривень за гектар.

Законопроект "Про ринок земель", розроблений Державним агентством земельних ресурсів, передбачає збільшення ставок державного мита на перепродаж протягом п'яти років земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

"Процес збільшення нормативної грошової оцінки землі вже почався. Вона буде десь у два рази більше, ніж на сьогодні. До кінця цього року це завдання буде виконане", - сказав він.

Він додав, що в рамках розробки нової нормативної грошової оцінки земель планується провести дослідження в декількох регіонах України.

За його словами, збільшення ставок держмита передбачається для того, щоб попередити спекуляції земельними ділянками, коли значні площі сільгоспземель скуповуються фінансовими спекулянтами з метою їх подальшого перепродажу за вищою ціною.

Калюжний відзначив, що законопроектом "Про ринок земель" передбачено внести зміни до Декрету Кабінету міністрів "Про державне мито" щодо введення підвищених ставок державного мита при перепродажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення протягом 5 років з дня укладання договору, за яким ділянка перейшла у власність покупця, в розмірі до 100% від нормативної грошової оцінки при продажу в перший рік до 60% від нормативної грошової оцінки при продажу на п'ятий рік.

"Якщо людина купила в цьому році 100 га землі і через 3 місяці хоче її продати за завищеними цінами, ми відразу встановлюємо мито в розмірі 100% від нормативної грошової оцінки земель, на другий рік 90%, на третій 70%, на четвертий - 60 %. Таким чином ми постараємося відбити руки тим, хто хоче поспекулювати при продажу земель сільськогосподарського призначення", - пояснив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"