Коломойський купить літаків на 400 мільйонів доларів

Вівторок, 1 лютого 2011, 11:04

Авіаційна компанія "Дніпроавіа", учасник альянсу "Українська авіаційна група", домовилася з бразильським авіабудівним концерном Empresa Brasileira de Aeronautica (Embraer) про поставку 10 літаків Embraer 190 із можливістю збільшення контракту ще на 5 повітряних суден.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу Embraer.

Загальна вартість операції з каталожної ціни, заснованої на економічних умовах січня 2010 року, становить 400 млн. доларів і може досягти 600 млн. доларів, якщо контракт буде збільшений.

Бразильський авіавиробник уточнює, що літаки будуть використовуватися компанією "Дніпроавіа" в кооперації з іншим членом альянсу - компанією"Аеросвіт", а сама угода буде структурована як лізингова із залученням третьої сторони.

Embraer нагадує, що уже співпрацює з "Дніпроавіа", флот літаків Embraer 145 якої 2011 року досягне 25, і упевнена, що поставка Embraer 190 дозволить "Дніпроавіа" і її партнерам успішно розширити присутність на європейському ринку.

За даними бразильського виробника, після досягнутої угоди "Дніпроавіа" стане найбільшим експлуатантом літаків Embraer у Східній Європі.

Передбачається, що Embraer 190 будуть поставлятися у двокласовій компоновці із загальним числом місць 104.

Поставка перших двох літаків очікується в четвертому кварталі 2011 року. Вони будуть базуватися переважно в хабі альянсу аеропорту "Бориспіль".

"Дніпроавіа", до складу якої входить аеропорт "Дніпропетровськ", здійснює регулярні і чартерні авіарейси сполученням з країнами Європи, Близького Сходу, СНД.

Флот авіакомпанії складається із трьох Boeing 737 і 22 Embraer-145.

Основним акціонером "Дніпроавіа" є ТОВ "Галтера", пов'язане із бізнесменом Ігорем Коломойським.

Однією з умов приєднання "Дніпроавіа" восени 2010 року до "Української авіаційної групи", до складу якої входять також контрольовані Коломойським "АероСвіт" і "Донбасаеро", було забезпечення конкурентних умов у відношенні доступу авіакомпаній, що не входять до альянсу, до послуг аеропорту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"