Уряд риє "Нафтогазу" боргову яму

Середа, 5 січня 2011, 10:10

Кабінет міністрів у черговий раз збільшив статутний капітал "Нафтогаза" на 5 мільярдів гривень за рахунок випуску ОВДП і дозволив випустити підприємству процентні облігації на 20,416 млрд. грн. для рефінансування заборгованості за кредитними договорами компанії.

На думку експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, уряд і Міністерство палива та вугільної промисловості "стахановськими темпами" продовжують рити боргову яму для "Нафтогазу".

"На цей раз у "флагмана" вітчизняної економіки банально немає грошей на оплату спожитого газу в грудні. Саме ці 5 млрд. грн. (600 млн. доларів) покликані закрити грудневу "діру" у балансі "Нафтогаза", який погано збирає гроші з боржників", - відзначає він.

За словами Корольчука, якщо підсумувати всі ресурси, які були видані державою "Нафтогазу" в 2010 році, то вийде більше 12 млрд. грн. "Але якщо ці 12 мільярдів, влитих у статутний фонд "Нафтогаза", можна назвати наполовину боргом, то додаткових 3 млрд. грн., позичених у комерційних банків і окремо 3,2 млрд. грн. у VTB Capital Plc - це вже борг у його чистому вигляді", - наголошує експерт.

Також він нагадує, що поряд з цим дочірні підприємства НАКу "Чорноморнафтогаз" і "Укргазвидобування" заборгували ще близько 2 млрд. грн. Крім цього, "Нафтогаз" "з'їв" 12 млрд. грн. авансу, отриманого від "Газпрому" в рахунок транзиту.

"Всього виходить 32 млрд. грн. Ця сума боргу "Нафтогаза" і є підсумком роботи в 2010 році Юрія Бойка на посаді голови Мінпалива та Євгена Бакуліна на посаді голови НАК. У цьому питанні Бойко і Бакулін однозначно перевершили навіть екс-прем'єра Юлію Тимошенко", - вважає Корольчук.

Він стверджує, що постанова Кабміну № 1207 несе ще більшу загрозу для фінансового стану "Нафтогазу" вже в 2011 році. Постанова дозволяє "Нафтогазу" випустити процентні облігації на 20 млрд. грн для рефінансування заборгованості за кредитними договорами з "Ощадбанком" шляхом погашення такої заборгованості за рахунок коштів, отриманих в результаті розміщення облігацій.

"Відкритим залишається питання, хто буде покупцем випущених облігацій. Адже на фінансовому ринку України" Нафтогаз "навряд чи зможе продати облігацій на таку суму. Якщо ж покупцем виявляться "закордонні інвестори", то буде не важко здогадатися про їхню справжню прописку і цілі", - додав експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!