Варшава називає Nord Stream невиправданим

Вівторок, 4 січня 2011, 14:20

Польща вважає непотрібним проект газопроводу Nord Stream ("Північний потік"), який повинен зв'язати Росію з країнами Європи по дну Балтійського моря. \

Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив посол Польщі в РФ Войцех Зайончковскі.

"Ми критично ставимося до цього проекту", - зазначив дипломат.

За його словами, в газовому питанні Польща часто стає заручником протиріч між іншими країнами.

"Незважаючи на те, що ми завжди були хорошим партнером "Газпрому", ніколи ніяких непорозумінь не було, завжди гроші надходили вчасно, ми іноді ставали жертвами тертя на лінії Москва-Київ, Москва-Мінськ. Один раз навіть був такий момент, коли тиск в трубопроводі впав, тому що треба було посилити подачу газу в самій Росії у зв'язку з морозами. У Москві, скажімо, було 35, а у Варшаві - 30. Нам від цього не стало тепліше", - підкреслив посол.

Зайончковскі нагадав, що одним з аргументів на користь Nord Stream називають те, що "Газпром" зможе уникнути залежності від транзитних держав.

"Ну, а ми тут до чого? Це не наші проблеми. Ми платили вчасно, а тиск падав. Зараз ми можемо опинитися в ситуації, коли газ треба буде купувати через Німеччину, наприклад. Думаєте, це буде дешевше?", - зазначив він.

Польський дипломат також скептично поставився до можливості приєднання Варшави до "Північного потоку".

"У нас труба прокладена. Навіщо вкладати гроші, якщо у нас вже є труба, по якій ми можемо одержати більш дешевий газ. Так що в економічному плані з нашої точки зору це недоцільно. Якщо всі політичні моменти відвести в сторону, просто з економічної точки зору цей проект для нас недоцільний ", - сказав він.

Крім того, посол зазначив, що є і екологічний аспект проблеми.

"Це окремий блок питань, пов'язаний з екологією Балтійського моря, не до кінця відоме місце затоплення хімічних боєприпасів часів Другої світової війни. Тут наслідки незрозумілі - може, ніяких наслідків не буде, може, будуть", - вважає він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!