Тігіпко: українці хочуть пенсійну реформу

П'ятниця, 28 січня 2011, 18:49

Громадське обговорення пенсійної реформи показує, що громадяни усвідомлюють необхідність змін у пенсійному забезпеченні.

Про це повідомив віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у п'ятницю ід час відеомоста "Київ - Донецьк - Львів - Полтава - Харків", повідомляє агентство "УНІАН".

"Обговорення ми ще продовжуватимемо, як мінімум, увесь лютий. Під час обговорень я не почув практично жодної думки, що нічого не потрібно міняти в пенсійній системі. Всі вважають, що пенсійну реформу слід проводити", - сказав Тігіпко.

Він додав, що на сьогодні найактивніше в суспільстві обговорюються вислуга років, підняття пенсійного віку і розмір пенсій.

"Ми слухаємо людей, ми хочемо одержати пропозиції", - підкреслив віце-прем'єр міністр.

Він зазначив, що уряд уже розглядає можливість реалізувати деякі пропозиції, одержані від громадян у рамках обговорення реформи.

"Учитель, лікар і працівник культури при виході на пенсію, і ми це передбачили в законі, одержить одноразово 10 пенсій зі своєю першою пенсією. Зараз у нас ідуть переговори і з іншими представниками бюджетної сфери, під час яких ми знову переглядаємо всі ці питання. Такі компенсації, можливо, будуть і для соціальних працівників, і для представників сфери спорту, тренерів", - зазначив він.

Що стосується військовослужбовців, то на цьому етапі, за словами Тігіпка, обговорюється питання про збереження 90% виплат від грошового забезпечення після виходу на пенсію для тих, у кого маленькі заробітні плати.

Військовим з високими доходами відсоток буде знижений до 80.

"Є певні пропозиції не поширювати нововведення щодо збільшення вислуги до 25 років для тих військовослужбовців, у кого останній, так званий "передпенсійний", контракт. Я не виключаю можливості, що це буде нами зроблено", - сказав він.

"Думаю, тижні через два, напередодні парламентських слухань щодо пенсійної реформи, запланованих на 16 лютого, ми чітко визначимося з усіма новими пропозиціями, внесення яких уряд ініціюватиме за підсумками громадського обговорення законопроекту про реформування пенсійної системи", - резюмував віце-прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!