Японці побудують метро на Троєщину за 14 мільярдів

Четвер, 27 січня 2011, 13:45

Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко заявляє, що угода про будівництво метрополітену на столичний житловий масив Троєщина буде підписана 28 січня.

"Я думаю, що завтра, 25 січня, буде підписано угоду з японською компанією з приводу будівництва метрополітену на Троєщину", - сказав він, повідомляє "Інтерфакс".

Він повідомив, що вартість будівництва становитиме близько 14 млрд. гривень, у тому числі на лівому березі Дніпра - 5,2 млрд. гривень, а на правому - 5,5 млрд. гривень.

Окрім того, для введення лінії метро в експлуатацію буде потрібно 200 вагонів рухомого складу, для придбання якого знадобиться близько 1,5 млрд. гривень, якщо буде закуповуватися рухомий склад вітчизняного виробництва.

Термін спорудження цієї лінії становить три роки.

"Є можливість отримання кредиту в єнах київським метрополітеном для будівництва цієї гілки метро. Це кредит на 30 років під 1,5% річних. Видається він за умов того, що буде використано японські технології при будівництві метро, зокрема, це буде японський рухомий склад і це буде японське метро", - сказав Крамаренко, зазначивши, що робоча сила і прохідники та підрядники під час будівництва метро можуть бути українські.

Він також повідомив, що паралельно з цим КМДА веде переговори з українськими і російськими банками про випуск облігацій київського метрополітену, грошові кошти від яких будуть спрямовані на будівництво цієї лінії.

Крамаренко також повідомив, що у даний час йде робота над підготовкою меморандуму, який планують підписати в лютому щодо будівництва тунелю під Дніпром.

За його словами, в реалізації проекту зацікавлені російський Автодор і французька компанія Vinci.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!