В Україні з'явиться купюра в 1000 гривень?

Середа, 26 січня 2011, 19:51

Національний банк України вивчає доцільність введення в обіг купюри номіналом 1000 гривень.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Володимир Кротюк в інтерв'ю агентству "УНІАН".

"Поки що ми здійснюємо аналіз, чи достатньо у нас на сьогодні існуючих номіналів. Якщо результати аналізу покажуть, що є необхідність випуску банкноти номіналом 1000 гривень, то будемо вносити пропозиції. Поки таке рішення не ухвалене, і пропозиції такі не вносилися", - сказав Кротюк.

За його словами, НБУ планує у четвертому кварталі 2011 року випуск банкнот номіналом 200 гривень з удосконаленою системою захисту, при цьому істотних змін у дизайні банкноти не передбачається.

Що стосується удосконалення захисту на перспективу, то Кротюк зазначив, що Нацбанк, спільно з іншими центральними банками, планує використовувати спеціальний елемент, який зробить неможливим копіювання банкноти на принтері.

"У нас на 1 млн. банкнот 5 підробок. Якщо узяти ЄС, то там 67 підробок на 1 млн. банкнот. У нас 99,5% підробок - це підробки на принтерах, сканерах, мається на увазі, не на друкарському устаткуванні", - сказав Кротюк.

За його словами, у міжнародній практиці прийнято один раз на 4-5 років переглядати системи захисту банкнот.

Як відомо, на сьогодні у грошовому обігу України перебувають банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!