Тігіпко: від нових пенсій буде гірше чиновникам

Середа, 26 січня 2011, 19:37

Пенсійна реформа позбавить держслужбовців значної частини пільг та привілеїв та сприятиме відновленню соціальної справедливості.

Про це заявив віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час зустрічі з представниками центральних органів виконавчої влади та місцевої влади.

За його словами, нині в Україні на державній службі перебувають 300 тис. громадян.

Насамперед, зазначив урядовець, пенсійна реформа передбачає, що працюючі держслужбовці-пенсіонери отримуватимуть пенсію, розмір якої буде обчислюватися на загальних підставах.

Крім того, встановлюється максимальний розмір пенсій для всіх категорій пенсіонерів, незалежно від того, за нормами якого закону їм призначено пенсію.

Ця сума складатиме 12 прожиткових мінімумів, що на 1 січня цього року буде дорівнювати 9 тис. гривень.

Виплата спеціальних пенсій особам, які мають право на достроковий вихід на пенсію, здійснюватиметься лише при досягненні загальновстановленого пенсійного віку.

При цьому для чоловіків-дерслужбовців вік виходу на пенсію встановлюється на рівні 62 років з 2013 року без права продовжувати своє перебування на державні службі.

А для жінок вік виходу на пенсію за спеціальними законами підвищується на загальних умовах.

"Є державні службовці, які мають надзвичайно низьку заробітну плату. Йдеться про соціальний сектор, і насамперед, це стосується п'ятої-сьомої категорій", - зазначив Тігіпко.

"Тому під час громадського обговорення надійшла пропозиція - якщо й запроваджувати обмеження, то для тих категорій, де зарплати високі. А для тих, у кого зарплати на низькому рівні, ми повинні гарантувати стабільність та зберегти цінний кадровий потенціал", - наголо сив він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!