Інтерес до України з боку міжнародних інвесторів зростає - Кінах

Середа, 26 січня 2011, 18:28

Останнім часом спостерігається збільшення інтересу закордонних інвесторів до України, поступово відновлюється довіра до нашої країни.

На цьому наголошує президент Українського союзу промисловців і підприємців, депутат від Партії регіонів, радник президента Анатолій Кінах, якого цитує прес-служба УСПП.

На його думку, міжнародні партнери високо оцінюють інвестиційні можливості України, освітній і трудовий потенціал населення, наявність потужної сировинної бази, вигідне географічне положення нашої країни та її логістичні переваги.

"Це, зокрема підтверджують результати офіційного візиту президента Віктора Януковича та потужної бізнес-делегації до Японії, участь масштабної ділової спільноти від нашої країни у Всесвітньому економічному форумі у Давосі та інші двосторонні переговори", - наголосив він.

На переконання Кінаха, реальні інвестиції залежать від виконання Україною свого "домашнього завдання" - створення сприятливого інвестиційного клімату як для закордонних, так і для вітчизняних інвесторів.

Необхідно створити прогнозовані, безперешкодні умови ведення бізнесу, забезпечити високий рівень корпоративної безпеки, рівноправні умови конкуренції, провести комплексну дерегуляцію підприємницької діяльності, яка б мінімізувала прояви корупції у даній сфері тощо.

"Україні, яка незворотньо інтегрується у світовий економічний простір, необхідна системна модернізація економіки. А без залучення інвестицій та досвіду розвинених країн світу важко буде забезпечити сталий економічний розвиток нашої країни, забезпечити державі гідне місце в європейському товаристві. Тому інвестиційна політика на сьогодні відіграє одну із стратегічних ролей", - вважає політик.

Він ще раз наголосив на великій фізичній і моральній зношеності українських підприємств, високій енергоємності вітчизняного виробництва, яка в 3-4 рази перевищує показники держав Центральної та Східної Європи тощо.

Зрештою, без реформування реального сектору економіки, без залучення до цього процесу приватного капіталу неможливий підйом таких галузей, як АПК, машинобудування, переробна сфера, транспортна інфраструктура, ЖКГ, модернізація газотранспортної системи України, зазначив політик.

"Сьогодні виграють ті держави, які базують свій розвиток на економіці знань, нанотехнологіях, інноваційній політиці. Криза лише підтвердила цей принцип та змусила всі розвинені країни підсилити цей напрям роботи. Україна нічим не обділена, варто лише спрямувати наявний інтелектуальний, освітній й трудовий потенціал нашої країни у правильне русло", - підкреслив Кінах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!