Українці вважають роботу президента й уряду незадовільною

Середа, 26 січня 2011, 16:17

Майже через рік після приходу до влади президента Віктора Януковича та прем'єр-міністра Миколи Азарова більшість українців негативно оцінюють їхні досягнення у розв'язанні нагальних проблем країни.

Про це свідчать результати репрезентативного опитування, проведеного у грудні 2010 року дослідницьким інститутом ІFAK Ukraіne на замовлення Української редакції Deutsche Welle.

Найважливішими проблемами країни самі українці вважають економічні проблеми (79%), на другому місті - корупція (55%), далі - свавілля чиновників та міліції (34%). Респонденти могли обирати кілька варіантів відповіді.

За усіма трьома пунктами президент Янукович отримав найгірші оцінки.

Лише 10% опитаних оцінюють його успіхи у розв'язанні перелічених вище проблем як "в цілому добрі".

Найгіршим є показник Януковича в боротьбі зі свавіллям чиновників та міліції - 50% опитаних вважають його роботу в цьому напрямку "в цілому поганою".

Активність Януковича, спрямовану на розв'язання економічних проблем, 48% українців оцінили як незадовільну.

Те ж саме 46% опитаних стверджують про боротьбу Януковича з корупцією.

Як і Янукович, не може похвалитися відмінними показниками прем'єр-міністр Азаров: найгірше оцінили його досягнення у боротьбі зі свавіллям чиновників та міліції (негативно - 51%; позитивно - 8%), у розв'язанні економічних проблем (негативно - 50%; позитивно - 9%), а також у боротьбі з корупцією (негативно - 47%; позитивно - 7%).

Позитивні відгуки президент отримав за покращення доти напружених відносин з іншими країнами.

37% опитаних вважають зовнішню політику президента "в цілому доброю", 16% - "в цілому поганою".

Позитивні відповіді переважають на запитання щодо боротьби президента з тероризмом в Україні ("в цілому добре" - 38%; "в цілому погано" - 17%).

Азаров у цьому питанні досягнув найкращих для себе показників - 31% позитивних відповідей.

Лише кожен п'ятий українець (19%) оцінив його успіхи в боротьбі з тероризмом як "в цілому погані".

Щодо зусиль, спрямованих на покращення відносин з іншими країнами, то тут Азаров відстає від Януковича ("в цілому добре" - 26%; "в цілому погано" - 23%).

Попри те, що в Україні зростає занепокоєння погіршенням ситуації зі свободами слова й преси, 28% опитаних ставлять Януковичу добру оцінку.

Водночас 20% незадоволені його роботою в цьому напрямку. 52% респондентів не захотіли чи не змогли дати чітку відповідь на це запитання.

У той час як Янукович отримав переважно позитивні оцінки за покращення відносин з іншими країнами, боротьбу з тероризмом та відстоювання свободи слова, на решту запитань опитані дали переважно негативні відповіді.

Так, лише 15% респондентів вважають зусилля, яких докладає президент у боротьбі з недотриманням прав людини, достатніми, 34% натомість незадоволені його роботою в цьому напрямку.

Так само 15% опитаних позитивно оцінюють його успіхи в розвитку демократії в Україні, 29% натомість дають негативну оцінку.

Щодо боротьби зі злочинністю, то лише 13% українців оцінили роботу президента як "в цілому добру", незадовільною її вважають 38% опитаних.

Опитування проводилося в Україні з 3 по 13 грудня 2010 року методами репрезентативної вибірки.

В опитуванні взяла участь одна тисяча осіб з 35 населених пунктів України. Сукупність опитаних відповідає структурі дорослого населення України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!