Імпорт овочів та фруктів в Україну зріс учетверо

Середа, 26 січня 2011, 13:19

Загальна сума імпорту овочів та фруктів в Україну в 2010 році порівняно з 2005 роком зросла в 4,2 рази, перевищивши 860 млн. доларів.

При цьому в фізичному вимірі імпорт продукції плодоовочівництва зріс на 77%, повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" з посилання на експерта асоціації Романа Сластьона, передає ДТ. Україна.

Як відзначив експерт, особливої уваги заслуговує зростання імпорту тих продуктів, які традиційно виробляються в Україні: імпорт картоплі, капусти, цибулі, моркви, помідорів та огірків зріс у 18,5 рази за останні п'ять років, досягнувши в 2010 році 190 тис. тонн.

Імпорт закордонних яблук, груш, вишень, черешень та абрикос в 2010 році було ввезено понад 210 тис. тонн, що майже вп'ятеро перевищує значення 2005 року.

Таке зростання говорить про неспроможність України повністю на даному етапі забезпечувати себе власною продукцією плодоовочівництва.

"Очевидно, що український ринок фруктів та овочів відчуває певний дефіцит навіть традиційних для нас видів продукції - про це свідчить зростання їх імпорту, а також ріст внутрішніх цін", - коментує Сластьон.

Нагадаємо, що за даними Державної служби статистики, споживчі ціни на овочі в грудні 2010 року порівняно з кінцем 2009 року зросли на 20,9%, поступившись за темпами зростання лише сирам.

Зокрема, значно подорожчала картопля та капуста.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!