Мінприроди: екологічні гроші за часів Тимошенко не надходили

Понеділок, 24 січня 2011, 17:14

Міністерство екології та природних ресурсів дало офіційне роз'яснення з приводу використання коштів, отриманих Україною за Кіотським протоколом.

Про це інформує Радіо "Свобода" із посиланням на відповідний документ.

У роз'ясненні ідеться про те, що 290 млн. євро за угодою з японською стороною за продаж одиниць установленої кількості викидів парникових газів (парникових квот) у 2009-2010 роках надійшли чотирма траншами протягом квітня-липня 2009 року та були зараховані на рахунки в іноземній валюті, відкриті на ім'я Держказначейства в АТ "Укрексімбанк".

У 2009 році ці кошти на рахунки ані Міністерства охорони навколишнього природного середовища, ані Національного агентства екологічних інвестицій не перераховувалися та не використовувалися, заявили в Мінприроді.

200 млн. євро, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 9 вересня 2009 року за підписом прем'єра Юлії Тимошенко, були конвертовані у гривню та перераховані на єдиний рахунок Держказначейства.

Решта 90 млн. євро були зараховані на депозитний рахунок.

"20 квітня 2010 року, завдяки рішучій позиції президента Віктора Януковича та прем'єра Миколи Азарова, 290 млн. євро були поновлені на спеціальних рахунках Держказначейства та стали доступними для реалізації програм за Кіотським протоколом", - йдеться у повідомленні.

Разом із тим Нацекоінвестагентство пришвидшило роботу з проведення тендерів та визначення переможців проектів, що реалізуються в Україні у рамках угод з Японією.

Такі дії української влади привели до того, що в липні 2010 року японський уряд перерахував Україні ще 150 млн. євро, що є свідченням взаємодовіри між сторонами, зазначили в Мінприроди.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!