НБУ дозволив списувати безнадійні кредити

Понеділок, 24 січня 2011, 12:22

НБУ переглянув технологію списання проблемної заборгованості за рахунок резервів у відповідності з Податковим кодексом.

Зокрема НБУ дозволяє списувати всі кредити з простроченням понад 90 днів, окрім позик інсайдерам та бланкових кредитів, з подальшою сплатою податків у разі повернення клієнтами своєї заборгованості.

У свою чергу, представники НБУ прогнозують, що для уникнення оподаткування банки будуть продавати борги колекторам, пише "Коммерсант-Украина".

Український кредитно-банківський союз минулого тижня оприлюднив проект "Правил відшкодування банками безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів", розроблений Нацбанком відповідно до ст.159 Податкового кодексу.

Банки, як і зараз, будуть визначати кредит як безнадійний при незадовільному фінансовому стані боржника і наявності прострочення платежу понад 90 днів.

Безнадійною буде також визнана заборгованість із цінних паперів та дебіторська заборгованість у відповідності з методиками НБУ.

Кредити та недоотримані відсотки за ними з пенею банк зобов'язаний списувати з резерву.

Більш жорсткі правила віднесення до безнадійних кредитів будуть застосовуватися до позик пов'язаним особам і бланкових кредитів.

До цих категорій боргів має бути застосована хоча б одна умова п.14.1.11 Податкового кодексу: зокрема, закінчення строку позовної давності, доведена відсутність майна у боржника для повного погашення боргу, підтверджений в законному порядку форс-мажор або смерть позичальника.

У Нацбанку підкреслюють, що рішення про списання безнадійної заборгованості приймається правлінням банку або радою директорів і відображається у бухгалтерському звіті.

Списання не є підставою для припинення претензіозної роботи стосовно боржника, а у разі погашення боргу банк збільшує доходи і сплату податку.

За інформацією видання, банки у своїй більшості не скористалися новою технологією у кінці минулого року.

"Там, де є найменший шанс повернути борг, вони прагнуть його не списувати. Списати проблемні борги стало легше, що зараз почнуть робити, але повертати гроші в банк банкіри не будуть. Щоб не платити податки, вони скоріше будуть продавати борги близьким колекторським або консалтинговим компаніям" - повідомляє джерело в НБУ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!