Томенко хоче, щоб депутати працювали безкоштовно

Неділя, 23 січня 2011, 16:26

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко вважає, що при нинішніх умовах було б доречно, щоб народні депутати працювали на громадських засадах без отримання зарплати.

Про це він заявив в інтерв'ю "5 каналу", повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Депутати зараз мають набагато менше навантаження, значить вони повинні бути не державними службовцями, а громадськими діячами, які не отримують заробітну плату за свою роботу, а як депутати місцевих рад просто приходять і голосують", - сказав політик.

При цьому він зазначив, що останнім часом у парламенті розгляд більшості запитань проходить за скороченою процедурою, і за вказівкою одного людини більшість в парламенті одноголосно голосує навіть без обговорення.

"Проходить" парламент за скороченою процедурою, і я не бачу роботи депутатів", - сказав Томенко.

Віце-спікер також зазначив, що кілька депутатів взагалі не відвідують засідання парламенту, але зарплату при цьому отримують.

Разом з тим, Томенко не підтримує ідею про скорочення депутатського корпусу до 300 осіб з нинішніх 450.

Він також позитивно оцінює те, що нинішній склад парламенту не до кінця перетворився на орган, який виконує виключно декоративну функцію.

"Фактично сьогодні склалася така інституційна диспозиція, при якій ієрархія влади виникає таким чином: президент, Адміністрація президента, прем'єр-міністр, Кабінет міністрів - і тоді парламент аж на п'ятому місці. До цього парламент все-таки конкурував за друге-третє місце", - наголосив Томенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!