МінАП визначилося із фінансуванням кооперативів

П'ятниця, 21 січня 2011, 09:35

Мінагрополітики та продовольства підготувало проект постанови Кабміну, який затверджує Порядок використання коштів державного бюджету для підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Текст проекту постанови розміщено на сайті МінАП.

Згідно із документом, головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики і продовольства, розпорядниками нижчого рівня - Мінагрополітики АРК, головні управління агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

Одержувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи - переможці регіональних конкурсних відборів 2009 року.

Згідно з порядком, Мінагрополітики здійснює розподіл бюджетних асигнувань в рівних частинах між регіонами, з урахуванням діяльності в регіоні таких кооперативів.

Фінансова підтримка в регіоні надається одному кооперативу, визначеному переможцем регіонального конкурсного відбору.

Бюджетні кошти спрямовуються на фінансову підтримку кооперативів для їх доукомплектування на конкурсній основі сільськогосподарською технікою та обладнанням.

Фінансова підтримка на безповоротній основі надається кооперативам у розмірі до 90% вартості цієї техніки з урахуванням витрат на сплату податку на додану вартість та податку на прибуток за умови попередньої оплати кооперативом постачальнику техніки не менше 10% її вартості та укладення з розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня відповідного договору.

Мінагрополітики затверджує перелік і граничні ціни, узгоджені Міжвідомчою експертною радою з питань визначення пріоритетів у виробництві нової техніки та обладнання для сільськогосподарських товаровиробників і граничні суми коштів державної підтримки для придбання сільськогосподарської техніки та/або технологічного обладнання, закупівля якого для кооперативів фінансується за рахунок коштів державного бюджету за видами діяльності кооперативів.

Конкурсний відбір кооперативів, які мають право на фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, здійснюють управління і створюють регіональні комісії з проведення конкурсних відборів у складі семи осіб, які очолюють їх керівники.

Після узгодження підсумків регіональних конкурсних відборів управління:

- укладають з переможцями регіональних конкурсних відборів договори про надання фінансової підтримки, згідно з якими кооперативи зобов'язуються не передавати у користування третім особам або відчужувати придбану техніку до закінчення терміну їх експлуатації (у тому числі у зв'язку з ліквідацією кооперативу), використовувати її виключно за цільовим призначенням, надавати інформацію і допускати відповідальних працівників управління до перевірок наявності техніки, її стану, цільового використання, проводити демонстраційні покази, навчання, семінари, тренінги на базі кооперативу тощо;

- на підставі підтвердних документів (рахунок-фактура, примірник платіжного документа про сплату 10% вартості техніки, скріпленого печаткою банку, копії договору, укладеного з постачальником), поданих переможцями конкурсного відбору, протягом 5 банківських днів здійснюють відповідні видатки шляхом перерахування коштів на поточний рахунок кооперативу, спеціально відкритий у банківській установі.

Автори проекту повідомляють, що в цілому в 2009 році було визначено 95 кооперативів-переможців регіональних конкурсних відборів.

Для надання їм державної фінансової підтримки передбачалося виділення бюджетних асигнувань у розмірі 90 млн. гривень.

Разом з тим, державною підтримкою кооперативи змогли скористатися лише на суму 23,73 млн. гривень, або на 23,4% від потреби.

Кошти Держбюджету-2011 пропонується розподілити між регіонами в рівних частинах (по 200 тис. гривень) з метою визначення в кожному з них на конкурсній основі кращого кооперативу для його доукомплектування.

У Державному бюджеті на 2011 рік за бюджетною програмою "Державна підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів" передбачено 5 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!