Прогноз нафтогазових компаній СНД - стабільний - Fitch

Четвер, 20 січня 2011, 20:38

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings опублікувало щорічний звіт із прогнозами по кредитоспроможності, в якому йдеться, що прогноз по нафтогазових компаніях Росії та СНД є стабільним.

Про це сказано в повідомленні Fitch Ratings, передає агентство УНІАН.

У повідомленні зазначається, що стабільний прогноз по нафтогазовому сектору вказаного регіону відображає думку Fitch про те, що основні рейтинговані нафтогазові компанії в Росії та СНД збережуть рівні видобутку і фінансові показники, а також матимуть достатній запас міцності й можливості по залученню боргу для фінансування своїх значних програм капвкладень.

Сприятливим чинником для рейтингів більшості нафтогазових компаній Росії та СНД є передбачувана державна підтримка, й їх рейтинги пов'язані з суверенним рейтингом.

Світовий попит на енергоносії залишиться високим у 2011 році. Fitch очікує, що виробництво вуглеводнів у Росії та СНД загалом демонструватиме зростання на рівні низьких однозначних чисел за рахунок збереження рівнів видобутку на зрілих родовищах у поєднанні зі збільшенням видобутку на нових родовищах у Східному Сибіру й на Каспійському шельфі.

Прогнозується підвищення цін на газ на внутрішньому ринку приблизно на 15% з метою досягнення паритету за ціною нетбек із Європою до 2014 року.

Російські інтегровані нафтові компанії прискорюють реалізацію планів із розвитку бізнесу в сегменті попутного газу, що в довгостроковій перспективі має сприятливо позначитися на їх рейтингах.

Більшість нафтогазових компаній Росії та СНД досягли прогресу за своїми капіталоємними проектами у області розвідки й видобутку, які відносяться головним чином до підтримки видобутку на зрілих родовищах й введенні в експлуатацію нових родовищ на віддалених територіях із нерозвиненою інфраструктурою й суворими кліматичними умовами.

Вони також продовжують модернізувати свої активи в галузі переробки й збуту та інвестують у дистрибуцію й розширення за кордоном.

Fitch очікує, що російські нафтові компанії підтримуватимуть сукупний валовий скорегований борг на рівні близько 120 млрд. доларів і медіанне відношення операційного грошового потоку до валового скорегованого боргу в 60%.

Медіанне відношення операційного грошового потоку до капіталовкладень повинне залишитися на рівні близько 1,2x у 2011 році.

Оподаткування нафтогазових компаній залишиться основним джерелом доходів російської держави в близькому майбутньому.

Fitch очікує, що загальне податкове навантаження як і раніше буде високим. В цілому дія на рейтинги є нейтральною, оскільки ймовірно надання нових податкових пільг, які вже тривалий час лобіює галузь.

Fitch очікує, що в 2011 р. казахстанські й азербайджанські нафтогазові компанії помірно покращать медіанний показник скорегованого левереджа по грошових коштах від операційної діяльності відповідно до 2,1x і 1,8x, у результаті покращення операційного грошового потоку.

Рейтинги нафтогазових компаній СНД беруть до уваги високі показники заміщення запасів й кратності запасів у цих компаній, а також їх сильні зв'язки з державою.

У 2011 році активність у області злиття й поглинань може у все більшому ступені спостерігатися в нафтогазових компаній Росії та СНД, які продовжать здійснювати придбання, як на розвинених, так і таких, що на розвиваються ринках.

У міру відновлення економіки, нафтогазові компанії Росії та СНД можуть у все більшій мірі бути зацікавленими в покращенні своїх ринкових позицій.

Fitch очікує підвищення активності у області злиття й поглинань на тлі того, як у 2011 році нафтогазові компанії Росії та СНД вибірково використовуватимуть можливості для розширення свого бізнесу або для збільшення частки ринку і на рівних конкуруватимуть із зіставними компаніями з розвинених ринків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!