Каськів переніс конкурс з розробки ТЕО газового терміналу

Вівторок, 18 січня 2011, 20:42

Конкурс на розробку ТЕО з будівництва LNG-терміналу, який повинен був відбутися 19 січня, перенесено.

Про це повідомляє DT.UA. з посиланням на власні джерела.

Раніше керівник робочої групи "Національні проекти" Владислав Каськів, призначений головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, заявляв, що конкурс на розробку ТЕО з будівництва LNG-терміналу буде оголошено 19 січня, і буде проведено круглий стіл.

Як заявляв раніше директор ДП "Національний проект" LNG-термінал" Петро Мірошников, для проведення відповідного тендеру передбачені кошти з держбюджету, а сама процедура може зайняти до двох місяців, щоб потенційні учасники тендера могли підготувати свої пропозиції, а, враховуючи світовий досвід, ТЕО готується 90-180 днів".

Крім того, ще не менше двох тижнів буде потрібно для того щоб оформити всі бюрократичні процедури.

Керівники проекту поки не називають суму, що буде виділена з держбюджету, оскільки, за словами Каськіва, вартість розробки ТЕО і є одніює з конкурсних умов, тобто, перевагу буде віддано претенденту, який запропонував меншу вартість.

Остаточна ж вартість будівництва LNG-терміналу буде відома тільки після розробки ТЕО.

За попередніми оцінками експертів, будівництво самого терміналу обійдеться приблизно 0,75-1 млрд. доларів.

Облаштування інфраструктури, за попередніми підрахунками експертів, оцінюється в межах від 170 до 360 млн. доларів, урізання в газотранспортну систему - 100-460 млн. доларів.

Ця цифра буде залежати від порту для будівництва терміналу.

На даний момент розглядається три можливих майданчика для розміщення терміналу - в Одеській області, в Очакові та у Феодосії.

Нагадаємо, 15 грудня Кабінет міністрів прийняв рішення про передачу проекту будівництва LNG-терміналу від Міненерговуглепрома держпідприємству "Національний проект" LNG-термінал", спеціально створеному для координації цієї роботи.

Термінал з прийому зрідженого природного газу потужністю 10 млрд. кубометрів на рік планується побудувати на Чорноморському узбережжі України до 2014 року.

Будівництво першої черги терміналу на 5 млрд. кубометрів має завершитися в IV кварталі 2014 року, другої - в IV кварталі 2016 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!