Азаров наказав повернути "сотні мільйонів" Лазаренка

Вівторок, 18 січня 2011, 09:35

Міністерство юстиції за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова займеться поверненням коштів, незаконно виведених з України екс-прем'єр-міністром Павлом Лазаренком.

Про це ідеться у плані заходів Мін'юсту на 2011 рік, пише газета "Дело".

"Ми отримали від Кабміну доручення юридичними інструментами домогтися повернення активів, доведених судом, що вони незаконно були вилучені з державного бюджету. Це досить складний процес, він починався досить давно", - цитує видання слова міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Він також додав, що "на сьогодні ми відновили роботу з пошуку партнерів у США, ми працюємо в цьому напрямку, щоб український бюджет поповнився сотнями мільйонів американських грошей".

Раніше про відновлення зусиль щодо повернення виведених Лазаренком грошей заявляв і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Я переконаний в тому, що ми продовжимо ці зусилля. Вони непрості, є дуже багато інтересів, дуже багато юридичних зачіпок, якими користуються адвокати з різних сторін", - зазначив міністр.

За його словами, цей процес був припинений після приходу до влади Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

Більш конкретний у своїх висловлюваннях екс-заступник генпрокурора Микола Обіход.

На його думку, процес повернення українських грошей був загальмований через те, що кошти виводилися через компанію "Єдині енергетичні системи", якою керувала у той час Юлія Тимошенко.

"Протягом 1996 і 1997 років Тимошенко та її спільники використовували компанії, які перебували під її контролем (серед інших такі як ЄЕСУ, UEIL і Somolli Enterprises LTD), для платежів Лазаренка на загальну суму щонайменше 162 млн. доларів. Лазаренко отримав ці грошові кошти в результаті свого становища як посадової особи України"- процитував Обиход один з пунктів позову.

Як відомо, рівно 12 років тому Павло Лазаренко був затриманий в аеропорту Нью-Йорка за порушення візового режиму, за підозрою у спробі нелегально проникнути в США.

Він звернувся до американської влади із проханням надати йому політичний притулок, однак замість цього Лазаренкові були пред'явлені звинувачення в здирстві, відмиванні грошей і шахрайстві.

Обсяг коштів, переведених Лазаренком до США, оцінювався в 114 млн. доларів.

За даними ООН, сума розкрадання склала близько 200 млн. доларів, або 0,4% внутрішнього валового продукту України.

Згідно з державним бюджетом на 2001 рік, Міністерству юстиції було виділено 81,1 млн. гривень на представництво інтересів України в міжнародних судових інстанціях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!