Тимошенко: Азаров і Арбузов увімкнули "станок"

Понеділок, 17 січня 2011, 13:29

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що уряд спільно з Національним банком з початку 2011 року розпочав нову неконтрольовану емісію наявних коштів.

Про це Тимошенко заявила перед черговим відвідуванням Головного управління Генеральної прокуратури з розслідування особливо важливих справ, повідомляє веб-сайт політика.

"У країні знову вже з нового року розпочалася, вірніше продовжується емісія грошей, які зовсім не підтверджені економічним зростанням", - сказала вона.

Екс-прем'єр додала, що найближчим часом опозиція надасть докладні цифри випуску додаткових грошей.

"Включений друкарський станок, і це призводить до продовження стрімкого зростання цін на продукти харчування, на всі товари споживання, за якими сьогодні при підвищенні цін стикаються люди в своєму повсякденному житті", - вважає вона.

"Це свідома політика Національного банку, який сьогодні очолює людина, яка входить до бізнес-родини Януковича, це, по суті, бізнес-партнер його сина, і це призводить до того, що народ кожен день стає біднішим, оскільки згідно з реальною інфляцією не підвищуються пенсії та заробітні плати, і реальна інфляція в країні приховується", - наголосила Тимошенко.

Екс-прем'єр вважає, що статистичні показники за 2010 рік щодо рівня інфляції та внутрішнього валового продукту, які оприлюднює влада, не відповідають дійсності.

"У офіційній статистиці показали, що ціни за 2010 рік зросли всього на 10% в той час, коли уся країна, всі люди цей обман розуміють, тому що ціни на продукти харчування, на товари споживання іноді зростали і удвічі, а іноді - і більше разів. Це значить, що фіктивним є і показник зростання валового внутрішнього продукту, тому що головний базовий показник для розрахунку ВВП - це індекс споживчих цін, індекс подорожчання всіх товарів, послуг на оптових та роздрібних ринках", - пояснила Тимошенко.

Також вона звернула увагу на той факт, що з початком 2011 року розпочалося зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

"Усе це не супроводжується адекватним підвищенням пенсій і заробітних плат. На всьому цьому відбувається збагачення невеличкої купки людей в Україні. Тому що гроші, які платять люди за газ, за електроенергію, за тепло, за гарячу воду йдуть на не рахунки державних компаній - вони йдуть на рахунки приватних компаній, які в більшості своїй належать найближчому оточенню Януковича", - зазначила вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!