Підприємці очікують зниження курсу гривні

Субота, 15 січня 2011, 12:01

Керівники українських підприємств очікують зниження інфляції та зростання курс долара.

Про це ідеться у повідомленні Національного банку України за підсумками щоквартального опитування керівників підприємств про оцінку ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні, проведеного у листопаді 2010 року, пише "ДТ. Україна".

"Результати опитування засвідчили зниження інфляційних очікувань, водночас, очікування підприємств щодо знецінення гривні до долара та євро посилились", - ідеться у повідомлені.

"Другий квартал поспіль респонденти очікують уповільнення зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні у наступні 12 місяців, що підтверджується зниженням балансу очікувань (різниця між відсотком позитивних та негативних оцінок) на 3,7 п.п. до 13,8%. Серед основних дестабілізуючих факторів виробництва та цінового розвитку значно збільшилась оцінка податкового тиску", - наголошується у повідомленні НБУ.

"Інфляційні очікування знизилися та склали на наступні 12 місяців у середньому 14,1% проти 14,5% у попередньому кварталі. Основним фактором впливу на споживчі ціни названо збільшення витрат на виробництво. Водночас стрімко зросла оцінка впливу фактору "податкові зміни", яка майже досягла рівня оцінки впливу витрат на виробництво. При цьому вплив коливань обмінного курсу гривні та дій НБУ на інфляційні процеси знижувався", - стверджують у Нацбанку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!