МЗС хоче допомогти Пшонці повернути Данилишина в Україну

П'ятниця, 14 січня 2011, 19:07

Міністерство закордонних справ підтверджує, що екс-міністру економіки Богдану Данилишину надали політичний притулок у Чехії.

Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ми підтверджуємо, що Богданові Данилишину надано політичний притулок у Чехії", - заявив він.

Волошин зазначив, що чеська сторона поки офіційно не надала мотивації такого рішення.

Він пояснив, що МЗС отримав підтвердження цієї інформації по своїх каналах, оскільки країна не зобов'язана повідомляти про надання політичного притулку громадянину іншої держави.

За його словами, зовнішньополітичне відомство України безпосередньо не займається "справою Данилишина" - це питання Генпрокуратури.

Волошин нагадав, що Генпрокуратура надавала аргументаційну базу чеській стороні з приводу необхідності екстрадиції Данилишина.

"І тому якщо прокуратура вирішить, а вже є відповідна заява, якимось чином опротестувати дане рішення, домагатися все-таки екстрадиції Богдана Данилишина в Україну, то МЗС буде в технічному плані сприяти цьому процесу", - підкреслив він.

Волошин заявив, що українська сторона рішуче відкидає звинувачення у політичних переслідуваннях Данилишина.

"Показово, що коли порушувалася кримінальна справа і Данилишин залишав територію України і переховувався від правосуддя, ні про які політичні переслідування ні він, ні хто-небудь інший не говорив", - зазначив спікер МЗС.

"Мову про те, що він нібито є політичним біженцем, Данилишин завів тільки тоді, коли був заарештований на території Чеської Республіки чеськими правоохоронними органами за поданням Генпрокуратури, направленим до Інтерполу. І тільки тоді, очевидно розуміючи неминучість постати перед судом, Данилишин та ті, хто його підтримує, стали говорити про політичні переслідування", - уточнив Волошин.

За його словами, можна тільки шкодувати, що зараз з людини, "яка ніколи в житті не займалася політикою і тому навіть гіпотетично говорити про її політичне переслідування в принципі безглуздо, намагаються зробити прапор боротьби з нинішньою владою, прапор опозиції".

Як повідомлялося, 13 січня Міністерство внутрішніх справ Чехії прийняло рішення про надання політичного притулку Данилишину, а 14 січня він був випущений на свободу за рішенням міського суду столиці Чехії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!