Банки США закривають рахунки посольств

П'ятниця, 14 січня 2011, 10:19

Іноземні дипломати звернулися до американського уряду після того, як кілька банків прийняли рішення закрити в США рахунки дипломатичних місій.

Повідомляє BBC, передає "Інтерфакс".

Представники відразу декількох країн повідомили, що всі їхні дії з пошуку нових банків, готових обслуговувати посольства, ні до чого не привели.

У четвер в офісі ООН у Нью-Йорку пройшла зустріч за закритими дверима чиновників держдепартаменту і приблизно 150 дипломатів.

Після засідання представник Держдепу Патрік Кеннеді заявив журналістам, що іноземним дипмісіям було запропоновано "альтернативні підходи" до того, як вони можуть отримати банківські послуги.

Він підкреслив, що, відмовляючи комусь в послугах, банки керувалися виключно комерційними міркуваннями.

Представник Держдепу додав, що американський уряд продовжить роботу як з дипломатами, так і з банками.

У листі, датованому 30 вересня і розісланим в посольства, JP Morgan Chase, у якому тримають свої рахунки багато дипмісії, оголосив про закриття відділу, обслуговуючого дипломатичні та інші іноземні урядові відомства.

Банк не став уточнювати причини такого рішення, проте в американських ЗМІ з'явилися припущення, що JP Morgan стало занадто накладно обслуговувати певні рахунки.

JP Morgan планує остаточно припинити всі відповідні операції 31 березня. Однак це стосується тільки рахунків посольств, але не окремих диппрацівників.

У листопаді Wall Street Journal припустила, що рішення банків було викликано тим, що їм виявилося занадто важко виконувати всі вимоги федеральних правил щодо боротьби з відмиванням грошей.

Перш за все, ці правила вплинули на роботу з міжнародними перекладами. Правила почали посилювати ще після 11 вересня 2001 року в рамках боротьби з тероризмом.

За даними BBC, принаймні 6 диппредставництв говорять про те, що до цих пір не можуть знайти альтернативу.

Якщо вони не зможуть цього зробити до кінця березня, працівники деяких посольств ризикують залишитися без зарплат, а самі місії не зможуть оплачувати навіть комунальні рахунки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!