Брюссель розгляне скаргу українських банкірів

Четвер, 13 січня 2011, 18:23

Асоціація українських банків (АУБ) домоглася розгляду власного звернення Єврокомісією.

Таким чином, заплановані до розгляду у Верховній раді зміни до банківського законодавства (законопроект №0884), у разі їх затвердження, можуть стати ще одним з чинників, який погіршить перспективи євроінтеграції для України, пише "Дзеркало тижня".

За даними видання, лист АУБ з офіційним проханням прокоментувати норми законопроекту №0884 ("Про внесення змін до деяких законів (щодо регулювання діяльності банків)"), було передано особисто європейському комісару з питань розширення та європейської політики сусідства Штефану Фюле під час його візиту до України.

Єврокомісар дав доручення прийняти документ до офіційного розгляду.

За даними джерел ДТ, зараз це питання активно вивчає МЗС України, через побоювання про можливі додаткові ускладнення в переговорах про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Раніше повідомлялося про подання відповідних звернень не тільки до Єврокомісії та Міністерства закордонних справ, але й Верховної ради та Адміністрації президента.

Наприкінці грудня АУБ та Український кредитно-банківський оприлюднили спільну заяву із закликом до органів державної влади припинити політику дискримінації малих і середніх банків та відхилити законопроект №0884.

Документ, розгляд якого у Верховній раді був запланований на 13 січня, передбачає, зокрема, майже семикратне збільшення мінімальних вимог до капіталу новостворюваних банків в Україні - від нинішніх 75 млн. гривень до 500 млн. гривень.

В своєму зверненні до Єврокомісії банківська асоціація звернула увагу, що встановлені ще в 2006 року законодавчі вимоги щодо мінімального капіталу новостворюваних банків в розмірі 10 млн. євро удвічі перевищують аналогічні загальноєвропейські вимоги (5 млн. євро згідно пункту 1 статті 9 Директиви 2006/48/ЄС про започаткування та здійснення діяльності кредитних установ).

Норму про подальше підвищення мінімального розміру банківського капіталу до 500 млн. гривень, який майже в 10 разів перевищуватиме загальноєвропейські вимоги, всупереч діючому регламенту ВР було внесено до законопроекту №0884 напередодні його подання до другого читання.

Також законопроект містить норму, яка наділяє НБУ правом самостійно визначати вимоги до капіталу діючих банків.

Цей момент викликає особливе занепокоєння банківської спільноти, оскільки попередня практика встановлення мінімального розміру регулятивного капіталу для діючих банків показала, що за базу для цих вимог НБУ обирає визначений законом мінімальний статутний капітал, необхідний для створення банку.

У разі прийняття законопроекту №0884 у чинній редакції під реальну загрозу ставиться подальше існування більше двох третин - понад 120 із 175 діючих комерційних банків в Україні, - наголошується в листі-зверненні АУБ, одночасно підкреслюючи, що рекомендації Базельського комітету з банківського нагляду, на відміну від українського законодавства, взагалі не містять вимог до абсолютного мінімального розміру капіталу вже існуючих банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!