"Укрнафта" зібралася на IPO

Четвер, 13 січня 2011, 14:16

Акціонери ВАТ "Укрнафти" планують перетворити компанію в публічне АТ і вивести на Лондонську фондову біржу з метою залучення коштів для створення публічної вертикально інтегрованої нафтогазової компанії - ВІНК.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело в уряді України.

Посилаючись на проект угоди про співпрацю і взаєморозуміння держави і міноритарних акціонерів, які сукупно володіють більше 90% "Укрнафти", він відзначив, що акціонери планують здійснити додаткову емісію акцій компанії, що і стане основою для виходу на біржу.

За словами джерела, залучені кошти від розміщення планується направити на покупку нафто-і газопереробних цілісних майнових комплексів, автозаправних комплексів, комплексів з перевалки, об'єктів трубопровідної інфраструктури, на модернізацію існуючих активів "Укрнафти".

За даними джерела, документ містить норми, згідно з якими до створення ВІНК на "Укрнафті" планується провести аудит за міжнародними стандартами, здійснити незалежну оцінку ринкової вартості активів компанії.

Джерело відзначило, що підписантами угоди з боку держави визначено "Нафтогаз" - володіє 50% +1 акція, з боку міноритаріїв - компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Managament Limited, Balliotti Enterprises Limited, Renalda Investments Limited - володіють 40,47% "Укрнафти".

Крім того, свої підписи під документами в якості третьої сторони повинен поставити представник "Укрнафти", четвертого боку - представник уряду України.

За інформацією співрозмовника агентства, підписанти домовилися, що міноритарні акціонери запропонують кандидатуру на посаду глави правління "Укрнафти", а держава в особі "Нафтогазу Україна" погоджує цю кандидатуру.

Як повідомлялося, на зборах акціонерів 25 лютого 2011 "Укрнафта" на вимогу "Нафтогаз Україна" винесла питання переобрання голови правління, реорганізації з ВАТ у публічне АТ, дематеріалізації акцій.

Акціонери "Укрнафти" на позачергових зборах 22 березня 2011 розглянуть питання затвердження програми створення на базі компанії публічної ВІНК, питання попереднього схвалення значних правочинів, які будуть відбуватися суспільством у 2011 році.

Основними акціонерами "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз Україна" і група компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку.

Менеджмент "Укрнафти" контролюють структури, дружні акціонерам Приватбанку.

Акції "Укрнафти" є високоліквідними цінними паперами на біржовому ринку України, входять до складу індексних кошиків провідних фондових бірж - "Української біржі" і ПФТС.

За підсумками торгів в 2010 році на "Українській біржі" вони вийшли в лідери за обсягом угод (2962 млн грн) і показали один з найкращих темпів зростання - на 253,3%, причому в грудні 2010 року вони подорожчали на 53,3% - до 595,5 грн.

На середину дня 13 січня 2011 року ціна акцій на "Українській біржі" перебувала на рівні 599,39 гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!