Думка експерта: Валютні резерви НБУ продовжать зростання у 2011 році

Четвер, 13 січня 2011, 12:31

За даними Нацбанку, міжнародні резерви України у грудні 2010 року зросли на 3,1%, або на 1,037 млрд. доларів, - до 34,576 млрд. доларів.

В цілому за 2010 рік міжнародні резерви зросли на 30,5%, або на 8,071 млрд. доларів.

"Зростання валових валютних резервів НБУ в 2010 році трохи перевищило наші очікування", - у коментарі "Економічній правді" начальник відділу аналізу фінансових ринків ING Банку Україна Олександр Печеріцин.

"На кінець 2010 року обсяг валових валютних резервов досяг 34,6 млрд. доларів, забезпечуючи покриття більше 7 місяців імпорту, що вказує на здатність НБУ підтримувати стабільність гривні і запобігати різким коливанням валютного курсу. Ця політика відповідає численим заявам представників НБУ протягом другої половини 2010 року", - відзначив він.

На думку експерта, основними причинами зростання валових валютних резервів стали отримання нового кредиту МВФ за програмою stand-by, а також залучення нового суверенного боргу.

Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу в першій половині 2010 року дозволило НБУ акумулювати частину своїх валютних резервів з ринку.

Відносно невелике негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу в другій половині 2010 року і більш значний обсяг купівлі іноземної валюти з ринку дозволили НБУ купити на валютному ринку в 2010 році більше іноземної валюти, ніж продати, в результаті чого протягом року валютні резерви НБУ поповнилися 1,4 млрд. доларів.

"Таким чином, обсяг чистих валютних резервів на кінець року (20,9 млрд. доларів) значно перевищує мінімальне значення, установлене меморандумом МВФ (16,3 млрд. доларів)", - зазначив Печеріцин.

Водночас, твердий намір НБУ виходити з інтервенціями на валютний ринок в другій половині 2010 року не заспокоїв готівковий валютний ринок, оскільки чистий обсяг купівлі іноземної валюти на ньому в грудні знову зріс (на 11% до листопада) і досяг 1,9 млрд. доларів.

Печеріцин зазначив, що чистий обсяг купівлі іноземної валюти за підсумками 2010 року (9,7 млрд. доларів) перевищує аналогічний показник 2009 року (8,4 млрд. доларів).

"Ми очікуємо подальшого зростання валютних резервів НБУ в 2011 році (на 5,6% у річному численні), незважаючи на те, що ми прогнозуємо збільшення дефіціту поточного рахунку", - прогнозує експерт.

"Більш істотне зростання припливу іноземної валюти за фінансовим рахунком (у тому числі більш активне залучення зовнішніх запозичень та отримання нових траншів кредиту МВФ) дозволить зберегти тенденцію до зростання обсягу валютних резервів НБУ", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!