Суд дозволив невідомій компанії орендувати "Жуляни"

Четвер, 13 січня 2011, 09:59

Конкурс на право оренди Міжнародного аеропорту "Київ" - Жуляни був проведений законно.

Таке рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва в кінці 2010 року, пише видання "Дело".

Тим самим було легалізовано торішнє рішення Київради про передачу всього майна аеропорту переможцю конкурсу - маловідомої компанії "Майстер-авіа" на 49 років.

Перемогу "Майстер-авіа" відразу після оголошення результатів конкурсу влітку 2010 року оскаржив її конкурент - фірма " Промсоцразвитие".

Ця компанія з російським корінням запропонувала найбільш вигідні умови серед потенційних орендарів аеропорту.

Зокрема, розмір орендної плати, який заявило підприємство "Промсоцразвитие", становив 15% від вартості активів аеропорту, а пропускна здатність пасажирського терміналу, який зобов'язалася побудувати фірма, повинна була досягти 700 чоловік на годину.

У свою чергу, фірма "Майстер-Авіа" запропонувала орендну плату в розмірі 5,5% від вартості активів і термінал на 320 пасажирів на годину.

Крім "Майстер-Авіа" і "Промсоцразвитие" у конкурсі брала участь адвокатська компанія "Ес енд Пі".

Проте останні дві фірми, за словами голови комісії Володимира Дейнеги, не відповідали вимогам конкурсу.

Адвокатська компанія не володіла ліцензією для роботи в авіаційній сфері, а "Промсоцразвитие" не правильно оформила документи на банківську гарантію.

Щоб виправити документацію, київська влада дала останній два тижні, але прочекала тільки три дні і 18 червня зібралися на фінальне засідання.

У результаті "Промсоцразвитие" не допустили до участі в конкурсі, обгрунтувавши це тим, що в компанії відсутній сертифікат на обслуговування пасажирів в аеропорту.

Хоча, за даними видання, такого сертифікату на момент проведення конкурсу не було і у переможця.

"Майстер-Авіа" в момент визначення результатів конкурсу мав на руках лише повідомлення Державіадміністрації про те, що "Майстер-авіа" подала заявку на отримання цього сертифіката.

Варто також відзначити, що "Майстер-Авіа" була зареєстрована за два дні до оголошення конкурсу - в травні 2010 року.

Її статутний фонд на момент заснування становив 700 тис. гривень, засновником виступила маловідома компанія "Авіа група".

18 червня 2010 комісія Київради з питань власності визнала фірму "Майстер-Авіа" переможцем конкурсу на право оренди комплексу будівель, який знаходиться на балансі КП "Міжнародний аеропорт "Київ".

8 липня 2010 року це рішення підтримали 70 з 111 депутатів Київради, які взяли участь у голосуванні.

"Промсоцразвитие" в суді стверджує, що умови конкурсу були дискримінаційними, а комісія з питань власності Київради діяла в порушенні регламенту.

Суд відкинув усі звинувачення і прийшов до висновку, що підстав для скасування рішення - немає.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!