Приватизація "Укртелекому" може бути зірвана

Четвер, 30 грудня 2010, 10:30

Після того, як єдиним претендентом на покупку "Укртелекому" стала ESU, дочірня компанія австрійського інвестиційного фонду Epic, стало очевидно, що відкритий конкурс на продаж компанії не відбудеться.

Експерти стали активно обговорювати яким може бути подальший розвиток подій з приватизацією держоператора, пише  видання "Дело".

Очевидно, що компанія ESU працює в інтересах третіх осіб.

Цього не приховує і її керівництво, яке прямо заявляє про те, що планує перепродати компанію стратегічному інвестору.

Одна з версій полягає в тому, що компанія діє в інтересах МТС, яка за допомогою залучення посередника - ESU, намагається знизити вартість покупки "Укртелекому".

При цьому багато експертів впевненні в тому, що ESU пов'язана з головою правління "Укртелекому" Георгієм Дзеконом, а також главою адміністрації президента Сергієм Льовочкіним і його бізнес-партнерами.

Зокрема, про близькість до компанії пана Дзекона заявляє помічник депутата від БЮТ Віталія Коржа Юрій Гончарук.

"Напевно у керівництва "Укртелекому" вже є домовленість з потенційним покупцем. Дзекон останні 5 років спілкувався з великою кількістю стратегічних інвесторів. Безумовно, ніхто краще за нього не знає шансів компанії і на продаж, і на перепродаж. Очевидно, що після покупки ESU держоператора, компанія буде запропонована великим європейським операторам, які були відсічені від конкурсу його умовами, а також фінансовим інститутам", - стверджує він.

Цю версію підтверджує і джерело близьке до керівництва ФДМ.

"Зв'язок Дзекона з главою АП давно всім відомий. Тому подача тільки однієї заявки свідчить про те, що процесом керує людина, яка в змозі влаштувати продаж в одні конкретні руки, тобто заблокувати проведення реального конкурсу", - стверджує джерело.

Заступник директора "Інституту інформаційного суспільства" Ярослав Павловський вважає, що мобільні оператори могли отримати певні гарантії щодо видачі їм у наступному році ліцензії на 3G, саме тому вони не роблять скандалу з приводу схеми, яка реалізується на ринку.

Крім того, експерти вважають, що ще одним реалістичним варіантом розвитку подій є зрив приватизації, який відбудеться у випадку, якщо ESU відмовиться заплатити виставлену оцінювачем суму покупки держпакета.

Такий варіант дуже на руку керівництву держоператора, яке зацікавлене в тому, щоб "приватизація десятиліття" була б відкладена на максимально тривалий термін.

Єдиним претендентом на покупку "Укртелекому" стала ESU, дочірня компанія австрійського інвестиційного фонду Epic.

За словами голови Фонду держмайна Олександра Рябченка, претендент вже вніс конкурсну гарантію - 1,05 млрд. гривень.

Оскільки на 92,79% акцій "Укртелекому" претендує лише одна компанія, аукціон, намічений на 28 грудня, не відбудеться.

Фонд змушений буде провести незалежну оцінку компанії.

А покупцем буде визнана саме компанія Esu, якщо погодиться на ціну, затверджену оцінювачем.

Угода між сторонами може бути укладена вже в лютому.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"