Експерти: вимоги МВФ – лише ширма для уряду

Четвер, 2 грудня 2010, 09:10

Заветований президентом Віктором Януковичем під тиском протестів підприємців Податковий кодекс розроблявся з урахуванням вимог МВФ.

Уряд поспішає за будь-яких умов ухвалити Податковий кодекс, адже для отримання чергового траншу МВФ Україна має продемонструвати готовність сформувати бюджет наступного року з дефіцитом 3, 5% від ВВП, пише Deutsche Welle.

Якщо приймати бюджет на основі старої податкової бази, то забезпечити такий дефіцит не вдасться, вважають у комітеті Верховної ради з питань податкової та митної політики.

Раніше український президент Віктор Янукович заявляв, що Україна не тільки виконує всі вимоги Міжнародного валютного фонду, але і перевиконає їх.

Депутат від опозиційної НУ-НС, член комітету з питань бюджету Ярослав Джоджик переконаний, що починати треба не з податкових реформ, а зі зміни пенсійної системи.

Адже дефіцит бюджету Пенсійного фонду нині складає 60 млрд. гривень, каже Джоджик, і "цю діру, яку фонд робить в держбюджеті, неможливо залатати податками", зібраними хоч на основі нового податкового кодексу, хоч на основі нині діючої податкової системи.

Тож, аби виконати вимоги МВФ, треба йти зовсім іншим шляхом.

"Вимоги МВФ - це збалансування бюджету. Те, що відбувається зараз з Податковим кодексом, жодного зв'язку з МВФ не має. Це курс нинішньої влади і їхнього великого бізнесу", - говорить Джоджик.

Розробники Житлового кодексу теж наполягають на якнайшвидшому ухваленні їхнього документу.

Його основним нововведенням стане відновлення практики нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг.

Відновлення штрафних санкцій теж викликане вимогами МВФ, кажуть чиновники.

Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що МВФ хвилює лише, аби на глобальному рівні держава не мала дефіцитів і всі вимоги фонду виправдані.

Експерт вважає, що не всі вимоги, які ставив Міжнародний валютний фонд, Україна справно виконує, натомість, "доволі часто в Україні прикриваються ім'ям МВФ, аби протиснути те чи інше своє рішення. Відповідно МВФ вимагає лише створити умови, аби не було дефіцитів, а вже на цій основі йдуть реформи", - наголошує Жолудь.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua