Пинзеник: бюджет Азарова не стикується з реальністю

Неділя, 19 грудня 2010, 09:39

Доходи урядового проекту бюджету на 2011 рік сильно завищені.

Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням на розрахунки екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника.

"При очікуваному виконанні загального фонду держбюджету-2010 з доходами на рівні 190-195 мільярдів гривень, зібрати у 2011 році 238 мільярдів гривень, або майже на чверть більше, нереально", - зазначив він.

Видання також зазначає, що "уряд серйозно "причесав" інфляцію - до 8,9%, небаченого для останніх років рівня".

"Ця цифра, м'яко кажучи, не кореспондується з планами продовжити в країні підвищення комунальних тарифів і, зокрема, з найсвіжішою, від 16 грудня, обіцянкою Києва МВФ на 50% підвищити з 15 квітня 2011 ціни на газ для населення і теплокомуненерго", - йдеться у статті.

За інформацією газети, прогноз інфляції в 2011 році в Україні від Світового банку - 10,7%.

"Нехай нікого не вводить в оману і більш ніж пристойна цифра дефіциту держбюджету -

38,8 мільярдів гривень, або 3,1% ВВП. Як бачимо з додатку до бюджету, у 2011 році Кабмін збирається залучити 43 мільярди гривень зовнішніх і 48,6 мільярдів внутрішніх позик", - наголошується у публікації.

"Поряд із зовнішніми і внутрішніми позиками також передбачається фінансування дефіциту держбюджету-2011 за рахунок надходжень від приватизації (на рівні 10 мільярдів гривень). Хоча сама програма приватизації, як завжди, не затверджена", - пише видання.

Крім того, зазначає газета, "вже в поточному році на погашення та обслуговування запозичень скарбниці доведеться викласти 85,2 мільярдів гривень".

"Грубо кажучи, це - кожна четверта гривня видатків держбюджету. Або 12 річних семимільярдних бюджетів МОЗ (включаючи спеціальний фонд)", - підкреслюється у публікації.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua