В Україні буде спецслужба із стягнення боргів за компослуги?

Субота, 18 грудня 2010, 10:47

Всеукраїнська асоціація приватних інвесторів ЖКГ України вважає за необхідне створення спецпідрозділу при Державній виконавчій службі зі стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Таку думку УНІАН висловив президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ - ВАПІ ЖКГ Сергій Бульбас, коментуючи повернення парламентом нарахування і стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг.

"Відновлення пені - крок необхідний, але слід розуміти, що пеня - лише напівзахід. Пеня і штрафи не забезпечать своєчасну і стовідсоткову оплату за комунальні послуги з ряду причин: судові інстанції через завантаження не спроможні обробити існуючу кількість позовних заяв, процедура стягнення заборгованості нездійснена", - сказав він.

Бульбас висловив сподівання, що відновлення пені і штрафів активізує населення на своєчасну оплату комунальних послуг, а не на захист своїх прав і гаманців.

"Адже, за нашими даними, реальна кількість споживачів, які заборгували за комунальні послуги, сьогодні досягає 70%", - додав він.

Президент ВАПІ ЖКГ вважає, що ситуацію з посилення платіжної дисципліни слід вирішувати комплексно: поліпшити якість житлово-комунальних послуг, передбачити жорсткі заходи до порушників платіжної дисципліни і законодавчі механізми їх реалізації.

Створити при Державній виконавчій службі спеціальний підрозділ, який би цілеспрямовано займався тільки стягненням заборгованості.

У прийнятому законі передбачено, що нарахування і стягування пені за невчасне внесення плати за ЖКП здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!