Українські заробітчани не поспішають додому

П'ятниця, 17 грудня 2010, 20:12

Загальна кількість трудових мігрантів у світі з моменту початку кризи залишається великою і лише невелика кількість з них повернулося на батьківщину

Про це повідомив на прес-конференції, що пройшла напередодні Міжнародного Дня Мігранта Національний координатор Міжнародної організацією праці (МОП) в Україні Василь Костриця, передає "ЛІГАБізнесінформ".

"Криза не привила до масового відтоку трудових мігрантів на батьківщину, як це прогнозувалося в самому початку. З одного боку, трудові мігранти були вражені кризою як і економіки країн, в яких вони працювали. З іншого боку, цих працівників, у багатьох випадках, нічого кращого вдома не чекало. Тому прогнози про повернення мігрантів, і, зокрема,  українських "заробітчанам" -2-3 млн. і це вдарить по українському ринку праці, не виправдалися", - зазначив Костриця.

Однією з основних причин неповернення представник МОП назвав диверсифікацію структури зайнятості мігрантів у різних країнах по секторах економіки.

Можливість перейти на роботу в інші галузі дала мігрантам можливість не поспішати з поверненням на батьківщину.

У представленому на прес-конференції звіті Міжнародної Організації Міграції зазначається, що тенденція неповернення на батьківщину наголошується, навіть не дивлячись на те, що ряд країн ввели нові заходи заохочення мігрантів до повернення.

Політика добровільного повернення, яка застосовується в Японії, Іспанії та Чехії діє з перемінним успіхом.

Низький відсоток повернень, на думку експертів МОМ, також обумовлений тим, що, наприклад, рівень безробіття і бідності вдома може бути для мігранта гіршим, ніж у країні перебування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua