Через нестачу зерна Аграрного фонду порушено 40 справ

П'ятниця, 17 грудня 2010, 18:16

Цього роки органи прокуратури порушили 44 кримінальні справи за фактами нестачі зерна Аграрного фонду на загальну суму 175,5 млн. гривень.

Органами прокуратури проведені перевірки додержання вимог законодавства при використанні бюджетних коштів Аграрним фондом, збереженні зерна державного інтервенційного фонду та законності митного контролю експортних операцій із зерном, якими виявлено численні порушення, повідомляє УНІАН.

Так, прокуратурою Сумської області 12 листопада 2010 року порушено кримінальну справу за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України стосовно службових осіб одного з державних підприємств області, які з метою розтрати майна підприємства, придбали у комерційної структури зерно кукурудзи за завідомо завищеною ціною, чим спричинили збитки державі на загальну суму понад 2,3 млн. гривень.

За фактами нестачі зерна Аграрного фонду, його розтрати, привласнення до суду для розгляду по суті у поточному році прокурорами направлено 15 кримінальних справ, у яких загальна сума збитків, завданих злочинами, становить 38,4 млн. гривень.

Зокрема, прокуратурою Житомирської області 10 листопада 2010 року направлено до суду кримінальну справу за ч. 2 ст. 367 КК України за обвинуваченням власника одного з приватних підприємств, який реалізував зерно пшениці, що перебувало у заставі, іншому суб`єкту господарювання, внаслідок чого стало неможливим вчасне погашення одержаної позики та призвело до нанесення збитків Аграрному фонду на суму 2,4 млн. гривень.

З метою відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно обвинуваченого на загальну суму 2,5 млн. гривень та останнім добровільно відшкодовано 300 тис. гривень.

Прокуратурою Запорізької області у листопаді направлено до суду кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 КК України за обвинуваченням заступника директора одного з місцевих ТОВ, який незаконно реалізував пшеницю Аграрного фонду України на суму понад 19 млн. гривень.

З метою захисту інтересів держави прокурорами також вживалися заходи цивільно-правового впливу.

У 2010 році сума, на яку задоволено позови прокурорів щодо усунення порушень законодавства на ринку зерна, з урахуванням добровільного відшкодування, становила 31,5 млн. гривень.

У провадженні судових інстанцій перебуває 25 справ за позовами прокурорів з цих питань на загальну суму близько 70 млн. гривень.

Загалом у 2010 році прокурорами порушено 44 кримінальні справи за фактами нестачі зерна Аграрного фонду на загальну суму 175,5 млн. гривень, внесено 702 приписи та подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 447 посадових осіб, у тому числі 34 посадовців органів контролю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua