Парламент приблизив будівельну деспотію

П'ятниця, 17 грудня 2010, 15:20

Верховна рада має намір спростити дозвільні процедури в будівництві.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту № 7418 проголосували 246 нардепи, передає "Дело" з посиланням на "Українські новини".

Зокрема, законопроектом "Про регулювання містобудівної діяльності" парламент має намір при зменшенні кількості дозвільних процедур також скоротити час їх проходження і список необхідних для цього документів.

Парламент має намір запровадити в дозвільній системі в будівництві принцип "мовчазної згоди", єдиного вікна і організаційної єдності.

Крім того, парламент має намір персоніфікувати відповідальність суб'єктів архітектурної діяльності і перейти від ліцензування господарської діяльності в архітектурі до професійної атестації виконавців окремих видів робіт.

Законопроектом передбачається здійснити дерегуляцію господарської діяльності шляхом передачі частини функцій з державного регулювання на контроль самоврядними організаціями.

Рада має намір визначити поняття "генеральна схема планування територій", "генеральний план територій", "детальний план територій", "зонінг", "містобудівна документація" та інші.

Передбачається, що містобудівна документація повинна розроблятися на паперових та електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі в геодезичній системі координат УСК-2000.

Фінансування робіт з розроблення генеральної схеми планування територій України пропонується здійснювати за рахунок державного бюджету.

Парламент має намір визначити, що зміни в генеральний план населеного пункту можуть вноситися не частіше ніж 1 раз на 5 років.

Передбачається, що вся містобудівна документація буде у відкритому доступі.

Рада також має намір визначити повноваження архітектурно-містобудівних рад.

Парламент має намір встановити, що обов'язкову експертизу повинні проходити проекти будівництва лише 4 і 5 категорій складності.

Передбачається, що у разі ухвалення закон вступить в силу з 1 січня 2011 року, при цьому ряд статей мають інший строк набрання чинності.

В цілому, законопроект ще має деякі суперечливі моменти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua