Україна хоче вільно торгувати і з ЄС, і з Росією

Четвер, 16 грудня 2010, 09:34

Україна зацікавлена у створенні зон вільної торгівлі і з ЄС, і з Росією.

Про це заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в інтерв'ю інтернет-виданню EurActiv.

"Ми зацікавлені в тому, щоб мати наскільки можливо більш вільні ринки на наших східних і західних кордонах, якщо можливо", - сказав він.

Міністр зазначив, що Україна веде переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС і одночасно обговорює можливість створення таких правил торгівлі з державами, які формують Митний союз - Росією, Білоруссю і Казахстаном, які не перешкодили б українській євроінтеграції, а й дозволили вільно торгувати з цими країнами.

"Я вважаю, це було б в інтересах усіх сторін у цьому трикутнику", - сказав Грищенко.

Він вважає, що правила, які застосовуються в рамках зон вільної торгівлі, мали б базуватися на правилах Світової організації торгівлі.

"Тоді, в основному, ми не бачимо серйозних перешкод, особливо якщо Росія також включить у процес енергетику, оскільки, якщо вільна торгівля є обмеженою тільки певною кількістю товарів і послуг, у такому випадку буде вкрай складно узгодити збалансований пакет", - сказав міністр.

Він зазначив, що Україна залишається оптимістичною в переговорах, хоча і розуміє, що переговори про вільну торгівлю є дуже технічними, й іноді можуть бути дуже чутливими.

Грищенко також додав, що Україна зацікавлена і у вільній торгівлі з Туреччиною, переговори з якою щодо цього питання тільки розпочинаються.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua