Україна пообіцяла скоротити забруднення повітря на 20%

Середа, 15 грудня 2010, 15:00

Під час конференції в Канкуні підписано двосторонню угоду між Україною та Португалією, яка дозволить двом країнам реалізовувати проекти так званих "зелених інвестицій".

Про це повідомив глава делегації Національного агентства енергетичних інвестицій Вадим Сидаченко, пише тижневик "Дзеркало тижня".

Враховуючи той факт, що в Португалії одна з найбільших і найвпливовіших діаспор українців, це має особливе значення для політико-соціальних наслідків обох держав.

"Зелені інвестиції" - це не торгівля гарячим повітрям, як це намагаються піднести громадськості. Це проекти, спрямовані на реалізацію низьковуглецевої національної стратегії розвитку економіки", - пояснює Сидаченко.

Вони включають не лише запровадження енергозберігаючих технологій, але є проектами вторинного ефективного енергоспоживання.

16-та конференція Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та 6-та зустріч Сторін Кіотського протоколу проходили в Канкуні, Мексика, 3-10 грудня 2010 року.

Сторонами підписано спільну декларацію про продовження переговорного процесу з окремих рішень, фіксуючим кількісні зобов'язання сторін на період до 2020 року щодо моніторингу, звітності та верифікації перевірки - MRV.

У рамках цієї домовленості сторін Україна взяла на себе зобов'язання до 2020 року добровільно скоротити викиди парникових газів на 20% у порівнянні з показниками викидів за прийнятий базовим для розрахунку викидів 1990 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua