ФДМ вимагає не заважати продавати МАУ

Понеділок, 13 грудня 2010, 15:35

Фонд державного майна вимагає припинити спроби зірвати приватизацію "Міжнародних авіаліній України".

ФДМУ нагадує, що конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності з метою оцінки держпакету акцій - 61,58% МАУ відбувся відповідно до Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою, затвердженого наказом ФДМУ N2100, зареєстрованому в установленому порядку Мінюстом, повідомляє "ЛІГАБізнесінформ".

Склад конкурсної комісії носить міжвідомчий характер і включає не тільки представників Фонду.

У повідомленні наголошується, що на конкурс було подано заявки від 9 учасників - суб'єктів оціночної діяльності, кожен з яких має відповідний досвід оцінки об'єктів авіаційної галузі.

При визначенні переможця конкурсу конкурсна комісія керувалася критеріями, передбаченими вищевказаним Положенням.

За рішенням конкурсної комісії одноголосно було відхилено, як такі, що не відповідають реальним і є демпінговими, пропозиції тих учасників конкурсу, які вказали вартість виконання робіт у три і більше рази нижче, ніж показники звичайних цін, а також пропозиції учасників конкурсу, які перевищують показники звичайних цін.

Переможець конкурсу - ТОВ "Українська експертна група" - суб'єкт оціночної діяльності, який має достатній досвід роботи на ринку оцінки.

За інформацією, наданою комісії, він безпосередньо брав участь в оцінці об'єктів авіаційної галузі: ТОВ "Авіакомпанія "Донбасаеро", ЗАТ "Авіакомпанія "Аеросвіт", КП "Міжнародний аеропорт Донецьк".

Запропоновані вищевказаним суб'єктом оціночної діяльності терміни і вартість виконання робіт комісією одноголосно були визнані оптимальними.

Нагадаємо, раніше сертифікований оцінювач компанія "ПБ-Консалтинг" повідомила, що має намір оскаржити результати конкурсу, проведеного ФДМ для відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до визначення ринкової вартості держпакета акцій МАУ.

У листі компанії до глави ФДМ наголошується, що встановлений нормативними актами ФДМ непрозорий механізм проведення конкурсу не дає можливості його учасникам, серед яких був "ПБ-Консалтинг", стежити за ходом конкурсної процедури, наслідком чого є дефіцит публічної інформації про проведення конкурсу та його переможця, який штучно підтримується відповідними діями працівників ФДМ.

5 листопада 2010 ФДМ оголосив про приватизацію державного пакету акцій МАУ.

22 листопада голова ФДМ Олександр Рябченко заявив, що Фонд вважає, що реалізаційна ціна 61,58% державного пакету акцій МАУ повинна становити 250 млн. гривень.

Експерти вважають цю суму дуже заниженою.

Як повідомлялося, авіакомпанія "Дніпроавіа", Ігоря Коломойського, готова купити 61,58% акцій авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" за 516,841 млн. гривень.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!