Спрощена система оподаткування майже знищена – експерти

Понеділок, 13 грудня 2010, 09:09

Спрощена система оподаткування, збереження якої стало одним з головних мотивів масових акцій протесу, протягом наступного року припинить своє існування.

А розширення повноважень Податкової служби, взагалі ставить під сумнів майбутнє малого бізнесу, зазначають експерти, яких цитує Радіо "Свобода".

Податковий кодекс потрібно доопрацювати, адже у ньому є багато неузгодженостей і суперечностей, заявила член парламентського комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, депутат Верховної ради від НУНС Ксенія Ляпіна.

На її думку документ містить норми, що податківці зможуть трактувати на свою користь.

"В принципі має бути фіксований податок. Але однією з умов є сплата ринкового збору. Кодексом ринковий збір скасований. Тоді питання: як трактувати для 400 тис. суб'єктів, які понесли заяви на сплату фіксованого податку. Половина областей приймає ці заяви, половина каже, що немає фіксованого податку", - сказала Ляпіна.

"Треба це питання однозначно вирішити. Інакше, на січень ці суб'єкти залишаться без фіксованого і без єдиного, будуть на загальній системі оподаткування", - наголосила вона.

Система спрощеного оподаткування, як така, зникне буквально за кілька місяців.

Про це повідомила заступник Сергія Тігіпка у партії "Сильна Україна" Олександра Кужель, яка каже, що також причетна до створення Податкового кодексу.

"Це є просто відстрочення смерті. Ліквідація Держкомпідприємництва ще більше мене у цьому впевнила. Останній тиждень всі політики Партії регіонів кажуть, що там тільки оптимізатори", - підкреслила Кужель.

Законодавці зберегли у документі всі можливості для тиску на підприємців з боку податківців, вважає юрист Олександра Федотенко.

"Значно розширені підстави для позапланових перевірок. Податкові органи, маючи лише припущення, можуть прийти на позапланову перевірку. Крім того, Податковим кодексом закріплено повноваження органів Державної податкової служби вимагати підчас проведення перевірки не тільки фінансові документи, а й інші, а перелік цих документів не встановлений", - відзначила вона.

Тим часом, у Державній податковій службі готуються роз'яснювати платникам податків особливості нового податкового законодавства.

Про це заявив на брифінгу у п'ятницю заступник голови Державної податкової служби Сергій Лєкар.

При цьому він нагадав, що норми Податкового кодексу почнуть застосовуватися з 1 січня 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!