Великий бізнес, маскуючись під малий, недоплачує 20 мільярдів

Середа, 1 грудня 2010, 16:22

Внаслідок нецільового використання спрощеної системи оподаткування великий бізнес недоплачує до державного бюджету близько 20 млрд. грн.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив перший заступник голови комітету Верховної ради з питань бюджету Владислав Лук'янов, передає УНІАН.

"На мій запит у Міністерство фінансів я одержав інформацію, що тільки 23 компанії із загальними оборотами 52 млрд. гривень - це компанії, які надають послуги через мережу посередників у секторі торгівлі. Вони мають податковий тиск на рівні... 0,5% і менше. При тому, що підприємства, які працюють на загальній системі оподаткування, використовуючи ті самі оборудки, платять податки до 4%, тобто, порахувавши ці цифри, ми бачимо, що тільки 20 компаній мають обсяг несплати податків на рівні 2 млрд. гривень", - сказав депутат.

За його словами, в цілому сума податків, які недоплатили до бюджету, сягає 20 млрд. гривень.

"Якщо зробити екстраполяцію і порахувати весь обсяг несплати податків, то бачимо, що майже 12-15, оптимістична картина - близько 20 млрд. гривень, не платяться тільки за рахунок однієї цієї схеми фіктивного перетворення великого бізнесу в малий", - зазначив Лук'янов.

На його думку, ця схема має бути ліквідована з 2011 року.

"Ми вважаємо, що 2011 року ця схема має бути заборонена законодавчо, адже зараз цим компаніям не можна навіть пред`явити якісь законодавчі претензії. Українське законодавство дає можливість ухилятися від сплати податку на прибуток і таким чином не наповнювати бюджет", - каже він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua